Bělkovice byly doma stoprocentní

První domácí zápas v nové sezoně se Bělkovicím podařil, když v omlazené sestavě jasně přehrály Klenovice 3:0.

Hned v úvodu se ocitl sám před brankářem Opichal, ale příležitosti se zalekl a netrefil bránu. Nový kapitán Tureček o pár minut později již byl přesnější. Zaběhl si za obranu a využil chyby stopera Klenovic. Nájezd na brankáře zakončil kličkou a střelou do prázdné brány.

Klenovičtí využívali vysokých hráčů ve předu a hlavně ze standardních situací se snažili vytvářet tlak v pokutovém území, což ale k úspěchu nevedlo. Druhý gól vsítil domácí Vrána, když si důrazně naběhl na přední tyč, kam poslal centr z levého křídla Tureček.

Do druhé půle klenovičtí posílili útok, což vedlo k oživení jejich hry. Domácí měli ale více ze hry. Třetí gól přidal Opichal, jenž převzal míč po přesné přihrávce středem do ulice od Sklenáře a tvrdou střelou do šibenice tentokrát nedal brankářovi šanci. Klenovičtí se dostali do nebezpečných situací až v závěru, ale zakončení bylo vždy nepřesné.

Další zápas čeká bělkovické v neděli, kdy je na programu derby v Bohuňovicích, které vyhrály v Náměšti také 3:0.

SK Bělkovice – Klenovice 3:0 (2:0)

Bělkovice: Vidrman – Jančík, Jiří Theimer, Zdráhal, Zeman – Vrána, Kluka, Miroslav Sklenář, Opichal (63. Stach), Forejt (73. Vlasák) – Tureček. Trenér Lubomír Orlet.

Okomentuj jako první článek "Bělkovice byly doma stoprocentní"