Bělkovice daly Hlubočkám devět gólů

Velmi překvapivým výsledkem skončil zápas Hluboček s Bělkovicemi. Derby v jedenáctém kole I.A třídy vyznělo jasně pro hosty, kteří vyhráli 9:0.

Bělkovičtí mají za sebou velmi povedený týden, během něhož spustili nové internetové stránky a vypravili do Hluboček autobus pro příznivce. „Byli jsme na zápas dobře připravení. Věděli jsme o silných zbraních soupeře, že mají dobrého brankáře, hru jim tvoří Henkl a Melichárek dává spousty gólů,“ řekl Michal Sklenář, který hned v úvodu kolmicí vybídl ke skórování Turečka, jenž ale nedal.

V 5. minutě se už hosté radovali, když se prosadil Tureček křížnou střelou z dvaceti metrů. Za nedlouho poté se po kombinaci s útočníky dostal do pokutového území Miroslav Sklenář, jehož zastavil až faul. Penaltu s přehledem proměnil Forejt. Běžela 13. minuta a na Zdráhalovu přihrávku pod sebe z pravého křídla si naběhl opět Forejt – 3:0.

Domácí byli v šoku a zejména v obraně kupili chyby, když se na kluzkém terénu snažili o rozehrávku. Jednoduchou a přímočarou hrou podpořenou napadáním útočníků při rozehrávce domácích obránců to byli hosté, kteří určovali tempo zápasu.

Z půlícího kruhu dával Forejt kolmou přihrávku na Michala Sklenáře, jenž ale pustil míč mezi nohami a nabíhající Pavel Krzyžánek šel sám na bránu, neunáhlil se a ke skórování do prázdné branky vybídl Turečka. 4:0. Do poločasu padl ještě jeden gól. Dlouhý aut do pokutového území z otočky prodloužil Michal Sklenář a na zadní tyči ho do brány dorazil Forejt, čímž zkompletoval hattrick.

Domácí ohrozili Vidrmana v bráně Bělkovic jen jednou, když Melichárek hlavičkoval do břevna. Dvě standardní situace Hluboček z hranice šestnáctky bránu neohrozily, jedna šla nad a druhá do zdi. Hosté hráli pozorně v obraně a nepouštěli domácí do šancí.

Druhý poločas začal podobně jako ten první a hned v úvodu se radoval Pavel Krzyžanek po Forejtově dlouhém autu do pokutového území – 6:0. Další gól padl po kombinaci na jeden dotek brácha na bráchu, kdy Michal Sklenář přihrál Miroslavovi, ten mu patou mezi dvěma obránci míč vrátil a Michal připravil šanci pro Forejta, který chladnokrevně akci zakončil – 7:0.

Fotbalisté Hluboček byli úplně vykolejeni. Přihrávku mezi obránci domácích vystihl Forejt a sólo zkušeně proměnil na 8:0. Poslední gól přidal Jenderka, jenž si naběhl na Forejtův oblouček za obránce a přehodil vybíhajícího brankáře Hluboček. Takový průběh zápasu nečekal nikdo. Fanoušci domácích s bubny skandovali „fotbal, fotbal“.

Hlubočky – SK Bělkovice 0:9 (0:5)

Branky: Forejt 5, Tureček 2, Pavel Krzyžanek, Onderka.

Bělkovice: Vidrman – Zdráhal, Jiří Theimer, Roman Theimer, Havlík (60. Svrčina) – Kluka (65. Jakub Krzyžanek), Miroslav Sklenář, Michal Sklenář, Forejt – Tureček (55. Jenderka), Pavel Krzyžanek. Trenér Luboš Orlet.