Bělkovice nestačily na Kojetín

Výhodu domácího prostředí nevyužili hráči Bělkovic, když podlehli ve 14. kole I.A třídy skupiny B nejtěsnějším možným rozdílem Kojetínu 0:1.

Hrál se vyrovnaný souboj o čelní příčky tabulky. V první půli měli více šancí hráči Kojetína, ale domácí Vidrman vynikajícími zákroky své mužstvo podržel. V největší příležitosti Bělkovic se po centru Forejta ocitl Pavel Krzyžanek, jenž však nezasáhl míč ideálně.

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji domácí, měli více ze hry, ale vytěžili z toho jen standardní situace a rohové kopy, se kterými si kojetínská obrana poradila. Hosté hrozili především z brejků, ale ani ty nekončily úspěchem.

Do obrovské šance si naběhl domácí Kluka, ale sólo neproměnil. Udeřilo na druhé straně. Deset minut před koncem dostal do rozhozené obrany kolmou přihrávku Láník a mezi dotírajícími stopery poslal hosty do vedení. Domácí se snažili vyrovnat, ale rohové kopy ani dlouhý aut k tomu nevedly.

SK Bělkovice-Lašťany – Slavoj Kojetín 0:1 (0:0)

Branka: 80. Láník. Diváci: 200.

Bělkovice: Vidrman – Svrčina, Jiří Theimer, Zdráhal, Havlík – Kluka, Miroslav Sklenář, Michal Sklenář, Jakub Krzyžanek (70. Jenderka) – Forejt, Pavel Krzyžanek. Trenér Lubomír Orlet.