Bělkovice remizovaly a dohrávaly v devíti

Bělkovice nepotvrdili střeleckou formu z posledních dvou zápasu. Ve 13. kole I.A třídy skupiny B remizovali s Plumlovem 1:1.

O tom, že každý den není posvícení, se přesvědčili hráči Bělkovic. Do utkání vstoupili lépe hosté, kteří si hned v úvodu vypracovali velkou šanci, na kterou ale hned v zápětí odpověděli domácí nebezpečnou situací na druhé straně. Běžela 10. minuta a domácí záložník Kluka ztratil lacině míč a plumlovský Matoušek měl dostatek času zamířit přesně k tyči Vidrmanovy branky 0:1.

Více ze hry měli většinu utkání domácí, ale dlouho nemohli vyzrát na jednoduchou hru Plumlova založenou jen na nákopu, důrazu v osobních soubojích a častém přerušování rozvíjejících se kombinací domácích pomocí faulů. Přesto si domácí řadu šancí vypracovali. Po narážečce s Turečkem trefil Michal Sklenář spojnici břevna s tyčí.

Sám před brankářem se objevil i Pavel Krzyžanek, když si naběhl na kolmici od Forejta, ale zakončení nebylo přesné. Ve hře se vyskytla řada nepřesností v rozehrávce a nebylo poznat, že na hřišti je ten samý tým Bělkovic, který v posledních dvou kolech nastřílel 14 branek a zdobila ho kombinační hra.

Do druhého poločasu vkročili domácí rázně, když hned ve 46. minutě po křídelní akci a přesném centru Turečka vyrovnal hlavou Kluka, jenž tak odčinil zaváhání z úvodu zápasu. Domácí byli vyrovnáním povzbuzeni a chtěli přidat další branku. Do slibných šancí se dostali Tureček a Kluka, ale jejich hlavičky nebyly přesné. Plumlov hrozil z brejků a nebyl daleko od skórování, když jedna střela skončila na tyči a další šanci zkušený Frýbort sám před brankářem neproměnil.

Nemohoucnost vstřelit gól korunoval bělkovický Jenderka, který se po ideální přihrávce Miroslava Sklenáře objevil sám před brankářem, ale ani nevystřelil. Konec zápasu domácí nezvládli, když byl nejdřív po druhé žluté kartě za faul vyloučen Roman Theimer a následně viděl červenou kartu i Tureček.

SK Bělkovice – Plumlov 1:1 (0:1)

Branky: 46. Kluka – 10. Matoušek. ČK: Theimer, Tureček (oba Bělkovice).

Bělkovice: Vidrman – Zdráhal, Jiří Theimer, Roman Theimer, Svrčina – Kluka (73. Havlík), Miroslav Sklenář, Michal Sklenář, Forejt – Pavel Krzyžánek (68. Jenderka), Tureček. Trenér Lubomír Orlet.