Bezgólová nuda v Hodolanech

Holická rezerva hostila na stadionu v Hodolanech ve 23. kole Krajského přeboru soupeře z Kojetína. Navzdory značné převaze v poli si domácí tým takřka nevypracoval vážnější šanci ke skórování, a protože ani hosté nedokázali ze svých pár šancí dopravit míč do sítě, nepříliš pohledné a fotbalově ubohé utkání skončilo bezbrankovou plichtou.

Zklamání z výkonu svých svěřenců neskrýval po zápase domácí kouč Sedláček: „I přes územní převahu se nám nepodařilo vstřelit branku, protože jsme nehráli dostatečně důrazně. Gól není náhoda, gól si musíte zasloužit. Musíte jít do šestnáctky a důrazem se o šanci porvat. A toto nám dnes velmi chybělo“.

První akci, která alespoň trochu zaváněla brankou, předvedl holický tým až ve 20. minutě, když po chybě kojetínské zálohy se dostal k míči Blažkovský. Jeho lob šel ale nejen nad brankáře Gajdoše ale i nad břevno. Z následujícího protiútoku mohl skórovat po pěkné kombinaci Řezáč, ale i tentokrát se míč mezi tyče nevešel.

Druhý poločas se z počátku nesl ve stejném duchu jako první půle. Domácí se tlačili do útoku, ale většina jejich akcí končila daleko před šestnáctkou soupeře, protože souhra na hřišti i hra s míčem dělaly mnoha holickým hráčům problémy. Všimnul si toho i trenér Sedláček: „Říkají, že jsem moc náročný, ale nevím, co je náročného na tom, když chci, aby v Krajském přeboru uměl hráč zpracovat míč“.

Soupeř z Kojetína zřejmě vycítil šanci na bodový zisk, začal hrát aktivněji a málem z toho byla v 65. minutě branka. Jenže i při této akci Kojetín napodobil fotbalovou bezzubost domácích – pěkná kombinace skončila bez většího ohrožení brankáře Stejskala.

Živější hru přinesla až poslední desetiminutovka a hosté v ní byli překvapivě lepším týmem. Když však pět minut před koncem nedokázal kojetínský Matějka dotáhnout do gólové tečky svou šanci a když o chvíli později zakončení holického Šuby skončilo mimo branku ve vysoké trávě (míč nebyl k nalezení ani několik minut po závěrečném hvizdu 🙂 ), diváci se branky nedočkali a jediné, co je mohlo těšit, bylo dopoledne strávené na sluníčku s pivem a uzeným kabanosem. Hosté vrátili holickým plichtu 1:1 ze vzájemného podzimního duelu a poměrně nečekaně si odvezli jeden bod do tabulky.

Domácí lodivod nakonec podotknul: „Jediné pozitivum dnešního utkání vidím v tom, že jsme dokázali hrát s nulou, ale jinak dnešní zápas měl s fotbalem pramálo společného.

1.HFK Olomouc „B“ – FK Slavoj Kojetín-Koválovice 0:0

ŽK: 42. Malínek, 60. Šuba, 79. Drmola – 42. Axamit.

Rozhodčí: Svozil – Kopecký, Vičar. Diváci: 96.

HFK: Stejskal – Grézl, Smrček, Kopecký, Štěpánek (68. Manina), Malínek (54. Vaida), Blažkovský (54. Šuba), Klobáska, Drmola, Buček, Krumpolc. Trenér: Sedláček.

Kojetín: Gajdoš – Polách M., Flora (52. Bosák), Polách Z., Axamit, Matějka, Peřina,Kantor, Lízal (89. Nguyen Minh Duc), Krčmář (80. Jarmer), Řezáč. Trenér: Matějka.

Okomentuj jako první článek "Bezgólová nuda v Hodolanech"