Černá série olomoucký házenkářů pokračuje

Olomoučtí házenkáři potřetí v řadě prohráli. Po nevydařených zápasech s Velkým Meziříčím a Prostějovem přišlo selhání na palubovce SK Kuřim. Do zápasu olomoučtí hráči vstupovali se snahou odčinit nevydařené zápasy a chutí znovu naklonit misky sportovních vah na stranu STM Olomouc.

V prvním poločase se hráči STM dostávali do brankových příležitostí díky dobrému pohybu, kterým se dařilo přečíslit domácí obranu. Bohužel střelecká potence olomouckých házenkářů byla opět špatná, vypadá to jako by olomoučtí házenkáři měli patent na zvyšování procentuální úspěšnosti gólmanů soupeře. Ze špatné střelby, která končila v blízkosti gólmana nebo v dosahu obranu, pramenily rychlé branky domácích z rychlých útoků. Poločas skončil v poměru 16:13 pro domácí.

Do druhé půle házenkáři nastupovali s cílem zvrátit průběh utkání, bohužel nastal pravý opak. Domácí útoky až příliš snadno překonávali olomouckou obranu. Neúspěšné střelecké pokusy házenkářů STM ještě více nahlodali psychiku hráčů. Odpověď domácích byla silná a nekompromisní, několika góly v řadě definitivně rozhodli o utkání do poloviny druhé půle. Utkání skončilo hrozivým rozdílem 40:28.

Házenkářům STM chybělo nasazení, lepší pohyb v útočné fázi, kombinační hra. Když se k tomu přidala nedůrazná a nekompaktní obrana bylo zle. Doufejme, že se hráči z pod „deky“ porážek dostanou, během soutěžní pauzy se oklepou a znovu pocítí chuť vítězství.

SK Kuřim – Olomouc 40:28

Sestava a branky: Lukáš Eger 5, Vojtěch Minář, Martin Škůrek 3, Martin Hynek 2, Jan Šimůnek 2, Pavel Mazáč 4/4, Petr Lerch 3, Tomáš Sekerka 2, Jan Provaz, Miroslav Vaverka 2, Tomáš Slovák 1, Jiří Hruda 2, Pavel Novotný, Michal Kubáček 2.
Ved. družstva: Ing. Josef Halaš

Okomentuj jako první článek "Černá série olomoucký házenkářů pokračuje"