Chválkovice porazily Sokol Doloplazy

V 18. kole I.B třídy skupiny B přivítal druhý tým tabulky SK Chválkovice na svém hřišti tradičního soupeře z Doloplaz. Od úvodu utkání bylo na domácích patrné, že chtějí odčinit porážku z Velkého Týnec v minulém kole. V prvních dvaceti minutách se chválkovičtí tlačili na polovinu hostů, ovšem hostující obrana s výborně chytajícím Jurčíkem je do žádné větší šance nepustila.

Hosté párkrát zahrozili brejky, ovšem také oni se na dostřel domácí brankaře prakticky nedostali. Větší šance přišli až v závěrečné desetiminutovce prvního poločasu. Nejprve překazil gólovou radost hostům skvělým zákrokem domácí brankař Voslař, který reflexivně vyrazil hlavičku po rohovém kopu. Prakticky z protiútoku přihrával ze strany před branku Ihnát, ovšem ani jeden ze třech domácích hráčů nedokázal míč v ideální pozici dopravit do branky.

Když už se zdálo, že do šaten se půjde za stavu 0:0 dostal se k odraženému míči Tomáš Korec a zkušeně ho uklidil k levé tyči Jurčíkovi branky. Gólem do šatny se tak domácí ujali vedení 1:0.

Druhý poločas začali aktivněji hosté a po chybě domácí obrany dokázal v 50. minutě vyrovnat Patrik Zápařka. Hosté byli nadále aktivnějším mužstvem a Voslař v brance domácích se měl co otáčet, aby udržel stav 1:1. Od 70. minuty opět přebrali iniciativu domácí a aktivní hru dokázali přetavit v góly. Nejprve se po akci Vávry trefil v 75. minutě Zahrada a o pět minut později i kapitán Štrbík, který se dokázal kličkou zbavit obránce a přesně zakončit.

Gólový účet utkání pak opět uzavřel v 85. minutě Zahrada, který po skrumáži napálil do sítě odražený míč. Domácí tak byli v tomto utkání šťastnějším mužstvem a dokázali Doloplazy přehrát v poměru 4:1 a po zaváhání Maletína se vrátili na první místo tabulky.

SK Chválkovice – Sokol Doloplazy 4:1 (1:0)

Branky: Zahrada 2 x, Štrbík, Korec T. – Zápařka Patrik

SK Chválkovice: Voslař – Vávra, Korec T. , Pítr, Koňarik – Toman (84. Spáčil), Štrbík, Kaczmarczyk, Ihnát (70. Mifka) – Štefek (60. Novotný), Zahrada.

Sokol Doloplazy: Jurčík Petr – Jurčík Pavel, Zápařka Petr, Magna Dušan, Dočkal Martin st. – Dočkal Martin ml., Tomíček, Novotný, Zápařka Patrik – Zábranský, Drábek

Okomentuj jako první článek "Chválkovice porazily Sokol Doloplazy"