Chválkovický nováček letošního ročníku I.A třídy „A“ se v posledním domácím zápase skvěle odvděčil svým příznivcům. Po suverénním výkonu deklasoval soupeře z Jindřichova a potvrdil, že horní příčky v tabulce mu patří zcela zaslouženě.

Po úvodním oťukávání udeřil domácí mančaft poprvé v 9. minutě. Trestný kop z hranice šestnáctky kopnul skvěle k tyči Pitr a Chválkovice se dostaly do vedení. V následujících minutách mohli domácí potvrdit svůj náskok, ale ani tutová Štefkova šance neskončila brankou.

Po dvaceti minutách hry málem udeřilo na opačné straně. Domácí gólman Luzar špatně rozehrál, ale při následném zakončení jindřichovského Navrátila napravil svůj lapsus a vyrazil jeho střelu na roh. Nicméně hostující Petr o chvíli později střelou podél gólmana zakončil rychlou protiakci Jindřichova a bylo srovnáno.

Chválkovice se ale nenechaly rozhodit a Štrbíkův trestný kop ve 28. minutě skončil v šibenici Blíhalovy branky. O chvíli později přidal třetí branku Vávra a poločasový výsledek upravil na 4:1 Štefek.

V prvních minutách po poločasové pauze měli více ze hry hosté, kteří se ještě snažili něco udělat s výsledkem, ale k přímému ohrožení domácí branky se vlastně nedostali. Navíc mohli být rádi, že nepřesný hlavní sudí nevyloučil Teznera, který neustál tvrdou hru protivníka a chválkovickému Vávrovi uštědřil ránu pěstí. Udělená žlutá karta byla v tento moment opravdu málo.

Definitivní podoba výsledku se zrodila v rozmezí sedmdesáté čtvrté až sedmdesáté osmé minuty. Nejprve Vališ zužitkoval dobrou příhru Vávry, pak prakticky hned po rozehrání přeloboval jindřichovského brankáře Toman a poslední branku vstřelil čerstvě střídající Hrubý.

SK Chválkovice – TJ Olpa Jindřichov 7:1 (4:1)

Branky: 9. Pitr, 28. Štrbík, 31. Vávra, 34. Štefek, 74. Vališ, 75. Toman, 78. Hrubý – 24. Petr. ŽK: 56. Vávra – 7. Špatina,  56. Tezner, 58. Vlček.

Rozhodčí: Boháč – Lepka, Vojáček. Diváci: 120.

Chválkovice: Luzar – Beneš, Vávra (81. Ponížil), Vališ, Korec, Koňarik (66. Novotný), Štrbík, Toman, Pitr, Štefek, Mifka (75. Hrubý).

Jindřichov: Blíhal – Petr, Vlček M., Špatina, Vinklár, Tezner, Zimolka, Vlček F., Hrůzek (37. Svora), Tomíček, Navrátil.

Okomentuj jako první článek "FOTO: Chválkovice se s domácím prostředím rozloučily sedmičkou"