Dámy jasně přehrály Most a jsou v play-off

Olomoucké házenkářky potřebovaly vyhrát v posledním kole interligy, aby měly jistotu účasti v play-off. V sobotním utkání si s nováčkem z Mostu i psychickou zátěží dokázaly poradit a po jasné výhře se mohou těšit na boje o mistrovský titul.

DHK Zora Olomouc – DHK Baník Most 31:22 (16:10)

Poslední krok pro Dámy nakonec nebyl tak těžký, jak sliboval. Most přijel do Olomouce k utkání 26. kola interligy bez své nejlepší střelkyně Hany Martinkové a hosté tím přišli o svou palebnou sílu.I přes vyrovnaný úvod utkání působily domácí hráčky vyrovnaným a sebevědomým dojmem, po křeči ze čtrnáct dní starého souboje s Pískem nebylo památky.

Už po dvanácti minutách vedly domácí jasně 8:4 a o deset minut později pětibrankovým rozdílem 13:8. Opíraly se především o hru v obraně, kde systémem 0-6 nepouštěly hostující hráčky na brankoviště a střely z dálky nebyly pro gólmanku Raníkovou neřešitelným problémem.

Poločasové vedení 16:10 dávalo domácím klid do zbytku utkání, ve kterém nemusely řešit jedinou krizovou situaci. Naopak, ve druhé třicetiminutovce bylo ještě zřetelnější, že jediným nebezpečím Černých andělů je střední spojka Petra Beňušková a odpovědnost střelkyně na sebe brala nakonec devítibranková Martina Crhová.

Domácí kouč mohl dát v poslední desetiminutovce s klidnými nervy prostor lavičce a po výkonu, jenž lze nejlépe vystihnout jako vskutku týmový si Dámy došly pro jasnou výhru i vytouženou účast v play-off. V něm se utkají se suverénem letošní sezony a vítězem interligy Slavií Praha.

Nejvíce branek: Růžičková 7/4, Hejtmánková 5/3 – Crhová 9/1, Beňušková 5. Rozhodčí: Bečička, Horák. Vyloučení: 7:2. Sedmičky: 9/7:2/1. Diváci: 250.

DHK: Raníková, Rašková – Růžičková 7/4, Hejtmánková 5/3, Vocilková 4, Kelarová 4, Samcová 3, Severová 3, Kubáčková 2, Gebre Selassie 2, Grolichová 1, Kulíšková, Spíchalová, Huráňová. Trenér Libor Malínek.