Derby pro HBC Olomouc 2010

V utkání jihomoravské oblastní ligy proti sobě nastoupily dva celky z krajského města – HBC Gladiators a HBC Olomouc 2010 (2:3). Glads slibovali svému městskému rivalovi odplatu za nedávnou porážku z Českého poháru a od úvodních minut do soupeře bušili, k čemuž jim pomohla výhoda dvou hráčů v poli při vyloučení Dobrého, Tomáška a vzápětí Janáka. Glads tak prvních šest minut zápasů hráli v podstatě neustále přesilovku, kterou však nedokázali využít.

V první části utkání branka nepadla, hned v úvodu té druhé se však prosadili „hosté“, když po jedné sekundě trvání přesilovky prostřelil Binara Jakub Pospíšil, kterému z buly nahrával Jiří Moser.

Prostřední část byla bohatá na vyloučení na obou stranách, další branku však přidal paradoxně až ve vlastním oslabení Pavel Musil, který po nádherné individuální akci nedal Binarovi šanci. Glads dokázali do konce třetiny ještě snížit, když střela Lukáše Švestky trefila obránce Veselého, nešťastně se odrazila a skončila až za zády novice v brance olomouckého výběru Standy Palánka.

Třetí třetinu začali lépe hosté a konkrétně třetí útok, když se po nahrávkách Mosera a Pospíšila prosadil nikým nehlídaný Václav Horák a zvýšil tak na 1:3. Glads se však s tímto vývojem nehodlali smířit, což vyústilo ve snížení o dvě minuty později, to se v přesilovce prosadil Sobolík. Na hokejky hostujícího týmu se začal vkrádat neklid a také Glads se ze všech sil snažili o srovnání, ale svůj chvílemi drtivý tlak nedokázali proměnit v branku. Když pak byli v závěru utkání vyloučení dva hráči Glads, výběr okresky si již těsnou výhru pohlídal.

HBC Gladiators Olomouc – HBC Olomouc 2010 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 25. Švestka (Šurkal), 35. Sobolík (Valinčič, Skařupa) – 16. Pospíšil (J. Moser), 18. Musil (Sikora), 33. Horák (Pospíšil, J. Moser). Střely: 20:35. Vyloučení: 12:6. Využití: 2:1.

Gladiators: Binar – T.Pelíšek, Valinčič, Dokoupil, Suchý, Šurkal, Sobolík, Fňukal, Brumar, L.Pelíšek, Rašťák, Švestka, Mikulík, Z.Grossmann, Tököly, Skařupa.

HBC 2010: Palánek – F.Doseděl, Duša, Jurák, Příhoda, Sikora, Tinkl, Veselý – Dobrý, Janák, Jašek, Horák, J.Moser, Musil, Pospíšil, Srnec, Šajna, Tomášek.

Okomentuj jako první článek "Derby pro HBC Olomouc 2010"