Dobrovský ve 46 dál „hobluje“ lajnu

Miroslav DobrovskýMiroslav Dobrovský

Slavonínský fotbalový klub se v posledních týdnech dostal do složité situace. Jeho soupiska připomíná lazaret a trenéři áčka i béčka mají problémy dát dohromady jedenáct zdravých hráčů. Výsledkově to ale poznat není. První tým, který nastupují v I. B třídě, vyhrál poslední dva zápasy a utíká tak z pásma sestupu. Přitom spousta hráčů běžné základní jedenáctky je na marodce. Další zraněný navíc přibyl v prvním poločase utkání proti Velkému Týnci. „Je to souhra nešťastných náhod. Byl to v tuhle chvíli už náš třináctý zraněný. Musíme se s tím ale poprat,“ řekl trenér Slavonína Jan Řezníček, který takovou marodku nepamatuje.

Domácí však navzdory nepřízni osudu důležitý záchranářský duel zvládli a vyhráli 3:1. Olomouckému týmu výrazně pomohla takřka bezchybná defenzíva. Výborným výkonem k tomu pomohl pravý obránce Miroslav Dobrovský, který ve 46 letech poctivě lítal kolem lajny. „Dokud měli síly, tak to bylo náročnější, pak jsme je ale začali víc přehrávat. Bylo to hodně tvrdé z obou stran. Druhý poločas byl v naší režii. Už jsme ovládli hru, líp kombinovali a rychle přecházeli do útoku. Důležité bylo, že jsem přidali góly,“ řekl bezmála sedmačtyřicetiletý bek. Za první tým už nenastupoval, po dlouhé pauze si v něm znovu zahrál ve 20. kole v Protivanově. Bilanci má přímo ukázkovou. Odehrál dva zápasy, v nichž jeho tým vybojoval šest bodů a dostal jediný gól.

Přitom ve svém věku už nepočítal, že si I. B třídu zahraje. O to víc ho návrat ve velkém stylu překvapil. „Už jen to, že nastupuji po tolika letech mluví samo zase. V A týmu jsem končil v osmatřiceti. Pak jsem nastupoval nepravidelně zhruba do jednačtyřiceti,“ pokračoval Dobrovský.

Rozdíl mezi nejstarším a nejmladším hráčem ve slavonínské základní sestavě proti Velkém Týnci byl málo vídaných 29 let. „Oni jsou to vlastně takoví moji synové, kteří si ze mě kvůli mému věku dělají srandu,“ smála se dlouholetá opora Slavonína, která o víkendu stihl odehrát i zápas za béčko.

„Zvládl to absolutně v pohodě. Je voják z povolání, takže tam je jasné, že má výbornou fyzičku. Co tady máme dorostence, tak jeho kvalit nedosahují,“ chválil svého svěřence kouč Řezníček.

Autor

Ivo Opletal
O sportu píšu devět let. Pracoval jsem postupně v několika tištěných médiích jako redaktor. Pak jsem se na více než tři roky přesunul za mikrofon do rozhlasu. Nejvíc mě baví sportovní nebo technické texty a občas mám na něco názor. Více na BLOGu.

Okomentuj jako první článek "Dobrovský ve 46 dál „hobluje“ lajnu"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..