Dorostenky Zory vybojovaly titul

Starší dorostenky DHK Zora Olomouc suverénně ovládly 1. ligu a slaví první místo. K titulu dokráčely velice sebevědomě, z 18 utkání jich 15 vyhrály, 2 krát remizovaly a za celou sezonu si připsaly jedinou porážku od celkově druhé Slavie Praha. Ta však ztrácela body se slabšími soupeři s celkově 27 získanými body měla pětibodovou ztrátu na špici. Na třetím místě se se stejným ziskem, ale vinou horšího vzájemného utkání umístily házenkářky HC Plzeň.

Trenér Lubomír Krejčíř se tak může radovat ze zisku dalšího titulu se svou oblíbenou Olomoucí, byť jen mládežnického. Po seniorských titulech z let 2003, 2004, a 2008, přidal už třetí mládežnický, když v letech 2011, 2012 dovedl k prvnímu místu družstvo mladších dorostenek. S tímto týmem poté pokračoval do starších dorostenek a generace 95, 96 potvrzuje svou dominanci u nás již třetím titulem za sebou. A jelikož věkem do seniorské kategorie odchází jen Klára Sovová (ročník 1994), budou Zoračky příští sezonu jistě bojovat opět na špici o ty nejvyšší příčky.

Svými výkony si dokonce tři řekly o pozvánku do juniorské reprezentace, která se kvalifikovala na W19 EURO 2013 a do Dánska se tak může těšit Zuzánková, Trumpešová a Jansová. V širším kádru figurují ještě Nováková a Slováková, možná se tak v srpnu dočkáme až pěti hráček Olomouce v reprezentačním dresu.

Okomentuj jako první článek "Dorostenky Zory vybojovaly titul"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE