Drahníková zajistila olomouckým fotbalistkám bronz

Vítězkami prvního ročníků mezinárodního halového turnaje žen v Olomouci se staly juniorky Sparty Praha, které ve finále porazily Hradec Králové. Domácí družstvo skončilo třetí. Ve vyrovnaném souboji o bronz porazilo Humenné 1:0.

Gól padl až v poslední minutě, kdy se z přímého kopu prosadila Adriana Drahníková. „Chtěla jsem to tak dát, byl to můj úmysl. Trenér na mě pokřikoval, ať si rozehraji s kapitánkou, ale já to vzala na sebe. Jsem ráda, že to vyšlo,“ řekla nejlepší střelkyně celého turnaje. „Je to překvapení a zároveň super pocit, protože to byl velmi kvalitně obsazený turnaj,“ těšila se po zisku bronzových medailí Drahníková.

Pro druholigový celek z Hané je třetí místo velkým úspěchem. „Konkurence byla obrovská. Chtěli jsme se dostat do semifinále a to se povedlo. To, že z toho nakonec bylo třetí místo je jenom dobře. Jsem velmi spokojený,“ uvedl trenér 1. FC Olomouc Miloslav Novotný.

Zápas o prvenství zvládly lépe juniorky Sparty, které tak mohly po zásluze slavit. „Týmy Sparty a Hradce Králové se dostaly do finále zaslouženě. Předváděly nejlepší fotbal. Zatím nedosahujeme jejich výkonnosti, ale zápasy proti takovým družstvům jsou k nezaplacení. Naše hráčky získaly cenné zkušenosti,“ doplnil Novotný.

Foto: Pavel Sněhota

[fbphotos id=308213125868028]

Autor

Ivo Opletal
O sportu píšu devět let. Pracoval jsem postupně v několika tištěných médiích jako redaktor. Pak jsem se na více než tři roky přesunul za mikrofon do rozhlasu. Nejvíc mě baví sportovní nebo technické texty a občas mám na něco názor. Více na BLOGu.

2 Komentáře v článku "Drahníková zajistila olomouckým fotbalistkám bronz"

  1. Pěkné, jen škoda, že chybí přehled výsledků 🙁

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE