Drtivé vítězství žen Nových Sadů

Fotbalistky FK Nové Sady.FK Nové Sady

Nečekaně vysokého výsledku dosáhly hráčky FK Nové Sady ve svém třetím mistrovském utkání sezony domácím hřišti s družstvem SK Brušperk.

Ze začátku se zdál zápas vyrovnaný, ale již ve 12. minutě vymetla šibenici Kopečková, které míč proti noze přihrála Mokrušová. O minutu později šla důrazně za dlouhou přihrávkou za obranu Mokrušová, protáhla se mezi obránkyněmi a střelou k pravé tyči zvýšila na 2:0. Hráčky z Brušperku se snažily dohnat manko, ale když jim během dalších tří minut novosadské holky přidělily tři góly, odpadly již viditelně.

Ve 25. minutě zatáhla míč Bellová po pravé straně a přesnou nahrávkou našla ve vápně nabíhající Mokrušovou, která zvýšila na 3:0. Další gól přidala Ganiecová, ta se důrazem dostala kolem obránkyně Brušperka a skórovala z úhlu tvrdou ránou na zadní tyč. Ve 28. minutě vyslala Lexová míč Mokrušové, obrana míč stihla pouze špatně tečovat a Mokrušová využila této jejich chyby a potrestala hostující tým pátým gólem.

Ve 33. minutě přišel dlouhý lob za obranu opět od Lexové, tentokrát se ho ujala Ganiecová a nekompromisně prostřelila vybíhající gólmanku. Ve 38. minutě ustála faul Lexová a pokračovala důrazně do vápna, kde tvrdou ránou na vzdálenější tyč zvýšila na 7:0. V závěru poločasu se Ganiecová v rohu vápna zbavila kličkou obránkyně a její prudkou nahrávku zužitkovala Mokrušová a završila tím poločas 8:0.

Ve druhé půli to vypadalo na útlum už i novosadských hráček, ale nakonec se v 61. minutě po zahrávaném rohu Ganiecové, která kopla prudký míč na přední tyč a gólmanka Brušpeku si jej srazila do brány, rozehrály a nasázely i v druhém poločase 8 gólů.

Ještě v 61. minutě stihla dát gól také Mokrušová, po lobu od Bellové za obranu, doběhla skákající míč a bez zaváhání tuto šanci proměnila – 10:0.

V 65. minutě si z obrany naběhla na centr před bránu Teindlová, důrazně získala míč a z blízkosti jej sklepla do brány – 11:0. V 72. minutě aktivně hrající Nováková získala míč po skrumáži ve vápně, výborně se zorientovala a s lehkostí umístila míč do sítě. V 75. minutě poslala Teindlová z levé strany dlouhý centr do vápna, kde si Lexová míč zpracovala, přehodila obránkyni a důrazně zvýšila na 13:0.

Další dva góly přidala Mokrušová, nejdřív jeden rovnou z otočky, druhý po několika kličkách ve vápně, kde si doslova pohrála s obranou – 15:0. V závěru utkání zatáhla po levé straně míč Suchánková, pokračovala až do vápna a i sama zakončila, když podél vybíhající gólmanky poslala míč na zadní tyč.

„Nikdo z nás nečekal takový výsledek, bylo to ale jednoznačné utkání a zasloužené vítězství. Díky vysokému skóre jsme první a spravili si tak chuť po minulé prohře v Hodoníně. Doufám, že budeme úspěšně pokračovat i nadále, čeká nás v neděli těžké utkání ve Vítkovicích,“ řekla trenérka FK Nové Sady Marcela Míšelnická.

FK Nové Sady – SK Brušperk 16:0 (8:0)

Sestava: Pikartová, Vytřísalová, Kubová, Teindlová, Kopečková, Suchánková, Nováková, Lexová, Bellová (63. Hrabalová), Ganiecová, Mokrušová.

Góly: 7x Mokrušová ( 14., 26., 44., 62., 79., 83.min.), 2x Ganiecová (28., 34.min.), 2x Lexová (39., 76.min.), Kopečková (13.min.), Teindlová (66.min.), Nováková (73.min.), Suchánková (90.min.), 1x vlastní.