Druhého postupujícího do finále určilo až poslední kolo

Zimní futsalový turnaj ve Slavoníně pod názvem „O pohár Jardy Cvešpra“ skončil boji ve skupinách. Příští víkend bude věnován zápasům o konečné umístění. Ve finále se střetne domácí rezerva Masajů s týmem FC Lyons. Finále se uskuteční v sobotu 19. března od patnácti hodin.

N.T.P. – Sokolka Horka 4:6 (4:2) (Fotky ZDE)

Poměrně nečekaně šli do vedení domácí, když se v průběhu tří minut dvakrát trefil Venoušek. Hosté sice Pirklem a posléze Hulínem srovnali, ale díky dvěma vlastním gólům (Havlíček, Novák) vyhráli první půli domácí. Ještě prvních deset minut druhé půle se hosté hledali, ale následně se během sedmi minut nejdříve trefil Pirkl s Popelkou, dvakrát Havlíček a nebylo co řešit. Branky: Venoušek 2, vlastní 2 – Havlíček 2, Pirkl 2, Hulín, Popelka.

Pivní balet 06 – Foersterova 2:11 (2:2) (Fotky ZDE)

Domácí nastoupili s minimem hráčů a odolávat zkušenějším hostům dokázali jen první půli. Po přestávce se jim navíc jeden z hráčů zranil, zápas dohrávali se třemi hráči v poli a za poločas dostali devítku. U vítězů se střelecky prosadil Kozák, jenž měnil skóre čtyřikrát. Branky: J. Neubauer, M. Neubauer – Kozák 4, Geletič 2, Šůstek mladší 2, Sedláček, Trajer, Šůstek starší.

FC Lyons – Jívová 3:4 (2:2) (Fotky ZDE)

Jistý vítěz skupiny FC Lyons prohrál poměrně nečekaně a svému soupeři tak umožnil postup na třetí místo, což je pro hosty příjemné zjištění. Ti měli skvělý vstup do utkání, když v deváté minutě otevřeli skóre Vránou a o minutu později zvyšovali Havlíkem. Domácí v závěru první půle srovnali brankami Bezděka a Caldra a po přestávce se ujali vedení gólem Šroma. Hosté se však nevzdali. Nejdříve Havlík svou druhou trefou v utkání vyrovnal a následně výkop gólmana Schmidta skončil za zády domácího brankáře. Jak se nakonec ukázalo, jeho kousek měl tříbodové parametry. Branky: Bezděk, Caldr, Šrom – Havlík 2, Vrána, Schmidt.

Synergies Slatinky – Velký Týnec 6:5 (6:2)

V dalším utkání měli pro změnu výborný vstup do utkání dle zápisu domácí Slatinky. Mezi desátou a třináctou minutou čtyřikrát skórovali (dvakrát Bureš, Vymazal a Dostál). To bylo moc i na gólmana hostů Šiguta, který si udělal sólíčko přes celé hřiště a dal první gól svého týmu. Po něm se trefil Majer a zdálo se, že se hosté mohou vrátit do utkání. Sny jim přetrhl Vymazal, který dvěma brankami zajistil domácím čtyřbrankový náskok do druhé půle. V ní byli kupodivu střelecky úspěšní jen hosté. Postupně se do listiny střelců zapsal Kovařík podruhé v utkání Majer a kontaktní gól zařídil Švéda. Hosté byli blizoučko vyrovnání, ale nebylo jim přáno. Střela do břevna se sice odrazila za brankovou čáru, ale rozhodčí gól neuznal… Branky: Vymazal 3, Bureš 2, Dostál – Majer 2, Šigut, Kovařík, Švéda.

FC Chelsea – FC Křídla 2:1 (1:0)

Domácí vyhráli boj o druhou příčku a tím i start v utkání o třetí místo na turnaji. O jejich góly se postaral Študent, který ve střelecké tabulce alespoň na jeden den dostihl ostrostřelce Hovorku z Galatasaray. Vyrovnaný duel rozhodla 42. minuta kdy po předcházející úspěšné střele Gajdáčka strhl vedení na stranu domácích zmiňovaný Študent. Branky: Študent 2 – Gajdáček.

PSB 2010 – PS Beton 3:5 (1:3)

„Bratrovražedný“ boj zahájili lépe domácí, když se díky brance Petuly ujali vedení. Další střelbu první půle však obstarali hosté. Vyrovnával Uličný, otáčel Ministr a výsledek poločasu zařídil Tvardík. Lepší vstup do druhé půle měli opět domácí. Kalamár dal kontaktní gól, Vymazal dokonce srovnal. To ovšem bylo ze strany domácích vše. Závěr patřil hostům. Nejdříve se trefil Stehlík a pět minut před koncem jistil vítězství Jorda. Branky: Petula, Kalamár, Vymazal – Uličný, Ministr, Tvardík, Stehlík, Jorda.

12. PSB 2010 11 2 1 8 26:34 7

O konečném umístění při shodném počtu bodů rozhodovaly vzájemné zápasy a minitabulka.

United Players – Nový Svět 2:5 (1:2) (Fotky ZDE)

V dohrávce desátého kola skupiny „A“ potvrdil papírový favorit své kvality. Porazil dle předpokladů celek z dolní poloviny tabulky a udržel krok s rezervou Masajů. Úvodní branku vsítil v páté minutě Otava, o pět minut později přidal druhý gól Vymětal. Korekci zařídil Žibřita, jehož gól určil i výsledek poločasu. Po přestávce se postupně trefil Kubes, Tandler a Benda a v poslední minutě jen kosmeticky upravil konečný výsledek Ponížil. Branky: Žibrita, Ponížil – Otava, Vymětal, Kubes, Tandler, Benda.

Sekond Wave – United Players 0:4 (0:2)

Hosté byli mírnými favority a ve svém posledním utkání skupiny „A“ předpoklady naplnili. Ve třinácté minutě otevřel skóre Filip, o dvě minuty později se trefil Žibrita. Stejný průběh měla i druhá půle. Třináctá minuta byla šťastná pro Ponížila, šestnáctá pro Staška. Branky: Filip, Žibrita, Ponížil, Stašek.

Lůzři – Rychlá Rota 3:3 (0:2)

Domácím stačila plichta k tomu, aby udrželi pátou příčku ve skupině a to se jim díky lepší střelbě po přestávce podařilo. V prvním poločase se střelecky prosadili hosté až ve 20. minutě, kdy se trefil Strážnický a tentýž střelec byl autorem i druhé branky dvě minuty před změnou stran. Po přestávce domácí zabrali, Krumpolc s Bahounkem srovnali, na třetí gól hostů z kopačky Macka dokázal odpovědět Švec a potřebná remíza byla na světě. Branky: Krumpolc, Bahounek, Švec – Strážnický 2, Macek.

KSN Masajové „B“ – Aston Pila 98 8:2 (4:2)

Bez zraněného Navrátila a pauzírujícího Laštůvky neměli hosté na ambiciózní celek bojující o první příčku ve skupině nárok. První gól obdrželi již ve 22 sekundě hry po pumelici Dombiho pod víko. Z nenápadného útoku hosté sice Veselským srovnali, ale agilnímu Muchkovi z domácího celku se to příliš nelíbilo. Při první možnosti ke střelbě trefil tyč, při další možnosti již mířil přesně. Následně zazvonil Dombi na břevno a v polovině prvního poločasu se trefil Suchánek – 3:1. Hosté ještě jednou zazlobili, gól si připsal opět Veselský. Ještě před změnou stran trefil Dombi tyč, úspěšnější byl Muchka. Po perfektním přímém volném kopu Dombiho se Muchka nemýlil. Po přestávce stříleli jen domácí. Dvakrát měnil skóre Muchka, poslední slovo měl Dombi. Poprvé se trefil tři minuty před koncem, podruhé pár sekund před vypršením hrací doby. Branky: Muchka 4, Dombi 3, Suchánek – Veselský 2.

FC Denilson Olomouc – Step Style 3:17 (1:6)

Slavonínský Step Style potřeboval bodovat, aby měl jistotu třetího místa. A to se mu povedlo dokonale. Poslední celek ve skupině, jediný z celé čtyřiadvacítky, nezískal ani bodík a v posledním utkání jejich gólman lovil míč ze sítě celkem sedmnáctkrát. Rekordmanem v počtu nastřílených branek v jediném utkání se stal Peřina. Trefil se celkem jedenáctkrát a v závěru utkání si zapsal i čistý hattrick. Branky: Tesařík, Brix, Petříček – Peřina 11 (!), Hofman 3, Semjon 2, Mikuš 1.

KSN Masajové „A“ – Nový Svět 3:2 (2:1)

Domácí Masajové se vytáhli, když ve vyrovnaném duelu porazil celek, který dlouho aspiroval na první místo ve skupině. Skóre sice otevřeli hosté střelou Bendy, ale Hartman brzy srovnal a vedení domácích zařídil Polák. Deset minut po přestávce Muzikant vyrovnal, ale poslední slovo měli domácí. Vítězný gól zaznamenal pět minut před koncem Kolář. Branky: Hartman, Polák, Kolář – Benda, Muzikant.

FOFO Tribuna – Galatasaray 5:4 (3:0)

Zcela poslední utkání ve skupinách. Hosté již věděli, že na třetí místo nedosáhnou a čtvrtou příčku mají jistou a to byl zřejmě jeden z důvodů, že na vítězství nedosáhli. Jasně prohráli první poločas, když úvodní střelbu obstaral Bartošek a těsně před koncem prvního poločasu zvyšoval Dráb. FOFO tlačilo i po přestávce. Za necelé dvě minuty druhé půle zvýšil Lachnit vedení již na 4:0. Teprve za tohoto stavu se dostali ke slovu hosté. První gól zařídil Mádr a po něm Hovorka. Střelecky disponovaný Bartošek svým třetím gólem v utkání v podstatě zachránil domácím všechny body, neboť hosté se nehodlali vzdát. Nejdříve skóroval Gehr a po něm Hovorka. Na plichtu však jeden gól přece jen chyběl… Branky: Bartošek 3, Dráb, Lachnit – Hovorka 2, Mádr, Gehr.

13 – Folprecht ( FC Chelsea), Vykydal (FC Křídla),
12 – Janíček (Masajové B), Kozák (Foersterova), Tvardík (PS Beton), K. Strážnický (Rychlá Rota),
11 – Hruška (Nový Svět), Vrána (Jívová), Muchka (Masajové B),
10 – Šůstek mladší (Foersterova), Jorda (PS Beton), Semjon (STEP STYLE),
9 – Majzlík (Masajové B), Švarc (N.T.P.), Neubauer (Pivní balet 06), Vymazal (Slatinky), Krumpolc (Lůzři),
8 – Hammer (Masajové A), Hojgr (FOFO tribuna), Sedlář (Masajové B), Tandler (Nový Svět), Šrom (FC Lyons), Macek (Rychlá Rota), Hofman (STEP STYLE), Lachnit (FOFO tribuna),
7 – Kouřil (FC Křídla), Hampl (Jívová), Geletič (Foersterova), Suchánek (Masajové B), Gehr (Galatasaray),
6 – Fiala (Nový Svět), Jiří Pospíšil (Secon Wave), Drozd (Sokolka), Navrátil (Pivní balet 06), Dobrovský (STEP STYLE), Janků (Rychlá Rota), Ehrenberger (Velký Týnec), D. Seidl (Sokolka Horka), Otava (Nový Svět), Šůstek starší (Foersterova), Trajer (Foersterova), Pirkl (Sokolka), Ministr (PS Beton), Schmidt (Jívová), Stehlík (PS Beton), Dostál (Slatinky), Petula (PSB 2010), Veselský (Aston Pila 98), Mikuš (STEP STYLE), Kolář (Masajové A), Benda (Nový Svět), Dráb (FOFO Tribuna),
5 – Dočkal (Jívová), Šmída (FC Chelsea), Šrámek (FC Křídla), L. Sokol (FC Lyons), L. Strážnický (FC Denilson), Marek Vystrčil (Aston Pila 98), Mazáč (Jívová), Kovařík (Velký Týnec), Švéda (Velký Týnec), Majer (Velký Týnec), Bureš (Slatinky), Caldr (FC Lyons), Žibrita (United Players), Filip (United Players), Švec (Lůzři), Muzikant (United Players),
4 – J. Vymazal (PSB 2010), T. Sokol (FC Lyons), Lojka (Masajové B), Meixner (Nový Svět), Krzyžánek (Second Wave), Kaláb (PSB 2010), Pančochář (United Players), Stryk (Masajové B), Streit (STEP STYLE), Stehlík (Rychlá Rota), Kvapil (FC Denilson), Sedláček (Galatasaray), Žáček (Pivní balet 06), Popelka (Sokolka), Vymazal (PSB 2010), Bezděk (FC Lyons), T. Havlík (Jívová), Dombi (Masajové B), Ponížil (United Players), Polák (Masajové A),
3 – Krejčí (United Players), Stránský (United Players), Doležel (Denilson), Kopečný (Masajové A), Marek Navrátil (Aston Pila 98), Vrzal (Masajové A), Kročil (Galatasaray), Laštůvka (Aston Pila 98), Janda (Pivní balet 06), Konečný (PSB 2010), Helpr (Velký Týnec), Vybíral (PSB 2010), Kmecík (Nový Svět), Pan Than Tiet (United Players), Holubík (STEP STYLE), Hampl (Masajové B), Galus (Galatasaray), Schvartz (Lůzři), Nestrojil (FC Lyons), Selucký (FC Křídla), Sedláček (Synergies Slatinky), Panáček (FC Křídla), Vymětal (Nový Svět), Hulín (Sokolka Horka),
2 – Hejl (Second Wave), Pavel Kuchyňa (FC Chelsea), Mudrák (FC Chelsea), Alka (Sokolka Horka), Krňávek (Foersterova), Novotný (Lůzři), Halouska (United Players), Strážnický (Second Wave), Lintner (Velký Týnec), Ides (Sokolka), Stodola (Sokolka), Pudel (PS Beton), Martin Vystrčil (Aston Pila 98), Pospíšil (Second Wave), Okleštěk (Rychlá Rota), Jašek (N.T.P.), Čmiel (PS Beton), Liška (FC Lyons), Alka (Nový Svět), Mik (STEP STYLE), Žibřica (United Players), Grofek (Lůzři), Gajdaczek (Chelsea), Lojka (Chelsea), Marousek (FC Křídla), Navrátil (Masajové A), Vlček (Aston Pila 98), Dostál (PS Beton), Chmela (Jívová), Kratochvíl (Jívová), Žibřita (United Players), Venoušek (N.T.P.), Uličný (PS Beton), Šigut (Velký Týnec), Bahounek (Lůzři), Hartman (Masajové A).

Zápasy o konečné umístění: NE 10.00 FC Denilson Olomouc – PSB 2010 (23-24), NE 11.00 Second Wave – N.T.P. (21-22), NE 12.00 Aston Pila 98 – Pivní balet 06 (19-20), NE 13.00 United Players – Velký Týnec (17-18), NE 14.00 FOFO tribuna – Synergies Slatinky (15-16), SO 09.00 Rychlá Rota – PS Beton (13-14), SO 10.00 KSN Masajové A – Sokolka Horka (11-12), SO 11.00 Lůzři – Foersterova (9-10), SO 12.00 Galatasaray – FC Křídla (7-8), SO 13.00 STEP STYLE – Jívová (5-6), SO 14.00 Nový Svět – FC Chelsea (3-4), SO 15.00 KSN Masajové B – FC Lyons (finále). (res)

Okomentuj jako první článek "Druhého postupujícího do finále určilo až poslední kolo"