Fiala: Mladí kluci ukázali, že hokej umí

Michal Vodný

Dvě třetiny hokejisté Mory dobývali branku Hradce Králové a pouze jednou se radovali. V poslední dvacetiminutovce však svému soupeři nasázeli čtyři góly a suverénně získali své druhé vítězství v přípravě.

Související: Mora porazila Hradec Králové, trefil se Dopita

„Hráče jsme pochválili. Je pravda, že to bylo strašně dlouho 0:0, ale naše převaha byla postupem času znatelnější. V prvním třetině to bylo hodně o bruslení a o snaze, ale ne o hezkých akcích. S postupujícím časem jsme si také začali vytvářet šance. Dva rychlé góly po srovnání v poslední třetině to zlomily. Pak se už dohrávalo v naší režii,“ řekl trenér HC Olomouc Petr Fiala.

Kohouti odedřeli šedesát minut na krev a odměnou za to jim je vysoká výhra. Nejde ale jen o konečné skóre. V Moře se bojuje o místa v sestavě. „Mladí kluci ukázali, že hokej umí. Jelikož máme ještě nějaké naše hráče mimo, tak je jasné, že rozhodování kdo zůstane bude těžké,“ pokračoval kouč.

Podle něj není určené žádné datum, kdy se bude zeštíhlovat. „Nebudeme je tady držet dlouho a pak jim oznámíme, že se do kádru nedostali. Pak by špatně hledali angažmá. Ale když ukazují kvalitu a každé utkání hraje lépe někdo jiný, tak o to hůř se rozhoduje. Nebude to pro nás snadná věc. Věříme, že budeme mít šťastnou ruku při výběru,“ vysvětlil Fiala.

Do utkání s Hradcem měl navíc zasáhnout další nadějný mladík. „Měl přijet i Michal Hlinka, jenže se den předtím zranil na tréninku. Proto za něj zaskakoval junior Heža. Je možné, že až se uzdraví, tak se objeví a s ním i další vítkovičtí hokejisté, ale moc jich zase nebude,“ prozradil olomoucký lodivod.

Kvůli zranění nedohrál úterní duel Michal Vodný. Protihráč mu v druhé třetině nešťastně spadl na nohu a dvacetiletý hokejista musel předčasně do kabiny. „Je to škoda, protože jde o levé křídlo,“ narážel Fiala na fakt, že v Olomouci moc možností na tento post není. „Vypadá jako velice spolehlivé levaso. Nevím na jak dlouho bude mimo. V případě zranění by stejně další šanci dostal. Jde o mladého kluka, který má navíc studovat v Olomouci,“ doplnil trenér.

Autor

Ivo Opletal
O sportu píšu devět let. Pracoval jsem postupně v několika tištěných médiích jako redaktor. Pak jsem se na více než tři roky přesunul za mikrofon do rozhlasu. Nejvíc mě baví sportovní nebo technické texty a občas mám na něco názor. Více na BLOGu.

Okomentuj jako první článek "Fiala: Mladí kluci ukázali, že hokej umí"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE