Kouč Mory počítá s Dopitou. Ten se zatím nevyjádřil

Velmi brzy začala olomouckým hokejistům nepopulární letní příprava. Po časném vyřazení v play-off chtějí Kohouti příští sezonu předvádět důraznější hru. Pomoct by mělo omlazení kádru. „Loni jsme měli zkušené mužstvo. V konfrontaci s agresivitou to bohužel nefungovalo,“ říká Petr Fiala, trenér HC Olomouc.

Související: Kohoutům skončila dovolená a začal dril

Na pondělním tréninku vás bylo pouze třináct.

Zatím nás je takto málo. Čtyři hráči jsou na testech ve Fakultní nemocnici Olomouc. Další jsou po operacích, jde o Zbořila, Řípu a Haase. Navíc mladí kluci, kteří mohou přijít ještě minulý týden hráli. Je to případ Kucsery z Vítkovice, o kterého máme zájem.

S kolika hráči počítáte na doplnění kádru?

Tři jsou mimo. Čtyři chyběli. Pak ještě někdo přijde. Tak pětadvacet nás bude.

Kdo je rozjednaný?

Záleží na požadavcích klubů. Loni jsme měli v přípravě hodně hráčů, ale ve výsledcích se to v sezoně v podstatě neprojevilo. Takže jsme to malinko změnili.

Hodláte omladit?

Musí to tak být. Loni jsme měli zkušené mužstvo. V konfrontaci s agresivitou v play-off to bohužel nefungovalo.

Zůstane Jakub Bartoň nebo půjde do extraligy?

Dostal delší pauzu, proto v pondělí nebyl. Předpokládám, že podepíše novou smlouvu. Kdyby se však mohl výhodně prodat, tak mu nikdo bránit nebude. Samozřejmě zamrzí, když odejde hráč jako Vyrůbalík, ale co si budeme povídat. Slovensko není zrovna zaslíbená hokejová země, co se týče financí, je to však každého věc.

Co Jiří Dopita. Bude hrát za Moru?

Zatím se nevyjádřil.

Trénovat s vámi ale bude.

Některé věci s námi kvůli zdravotním problémům dělat nebude. Tak padesát procent tréninků však absolvuje. Zbytek pak sám individuálně.

Je tedy blíž varianta, že to v Olomouci zkusí?

Sám nevím. Myslím, že Jirka ví, ale nechce nic říct. Vždy s námi v létě trénoval. Teď bude pravděpodobně absolvovat víc tréninků než v minulosti. Osobně s ním počítám, jestli s tím počítá Jirka ale nevím.

Odešli dva zkušení obránci Koma s Vyrůbalíkem. Není to příliš velký zásah?

Jarda Koma má potenciál. Jenže čtyřmi góly co dal, a řadou minusových bodů, které nasbíral, ho moc nenaplnil. Více lituji odchodu Vyrůbalíka.

Jak tyhle dva nahradíte? Z vlastních zdrojů nebo přijde hotový hráč?

Už je tady docela dlouho Jirka Ondrušek. Pokud podepíše novou smlouvu, tak by to mohl být jeden z těch, který dostane více prostoru. Je i možné, že dorazí někdo zkušený. Když vidím kolik klubů končí a je nesolventních, tak získat takového hráče nebude úplně nemožné.

V této situaci by se asi hodil Radim Tesařík?

S ním je vyjednávání na dlouho. Ještě je příliš brzo. Základní část odehrál výborně, play-off mu možná tolik nevyšlo, ale určitě je to kvalitní bek. I jemu by to asi kvůli dojíždění v Olomouci vyhovovalo. On však stejně projevil zájem v létě trénovat sám.

Tým skládáte z velké části znovu. Je to pro vás výzva?

To je jeden z důvodů, proč jsme se domluvili na pokračování.

Zařadíte do letní přípravy oproti loňsku nějaké novinky?

Tréninky budou malinko jiné.

V létě nebude Tipsport Cup. Na koho se tedy mohou fanoušci těšit?

Z extraligových týmů by to měly být Vítkovice.

Autor

Ivo Opletal
O sportu píšu devět let. Pracoval jsem postupně v několika tištěných médiích jako redaktor. Pak jsem se na více než tři roky přesunul za mikrofon do rozhlasu. Nejvíc mě baví sportovní nebo technické texty a občas mám na něco názor. Více na BLOGu.

Okomentuj jako první článek "Kouč Mory počítá s Dopitou. Ten se zatím nevyjádřil"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE