Fotbalistky mají tři body i bez střídání

Ilustrační foto

Odložené utkání z neděle 10. dubna, kdy se nedalo hrát kvůli nezpůsobilému terénu v Brušperku, se dohrávalo ve čtvrtek 14. dubna. Tento všední den přinesl nemalé problémy novosadskému družstvu s dostatečným počtem hráček, když se některé nemohly uvolnit kvůli studijním či pracovním povinnostem. Přestože odjelo k utkání pouze 11 hráček, dokázaly dovést potřebné tři body.

Hřiště bylo pořád hodně podmáčené, míč se zastavoval, kdy neměl. Hostující hráčky ale začaly s chutí a již ve 2. minutě Ganiecová prudkou střelou těsně minula domácí bránu. Ale ani domácí nezaháleli a v 10. minutě únik Sýkorové zneškodnila brankařka Dorotovičová, když její vyloženou šanci vyrazila na roh.

O minutu později našla Kopečková pasem za obranu Mokrušovou, ale té šanci zkazila domácí brankařka Koudelková, která celý zápas domácí výborně držela. To potvrdila o pár minut později, když znovu zlikvidovala nájezd Mokrušové. Na roh vytáhla i další střelu Ganiecové, která v další akci hlavičkovala bohužel jen do tyčky.

Těsně před koncem prvního poločasu se ale domácím podařilo skórovat, Marková se z otočky na hranici šestnáctky trefila přesně – 1:0.

Druhý poločas patřil již novosadským hráčkám, přidaly na tempu, v 48. minutě vyrovnala Ganiecová, která se trefila výborně zatočenou střelou přímo z rohu – 1:1. Domácí ještě zdramatizovaly utkání v 58. minutě, kdy jejich přímý kop pod břevno vyrazila Dorotovičová, ale domácí Otrusinová odražený míč hbitě doklepla do brány – 2:1.

O minutu později ale vyrovnala Lexová z penalty, která byla po faulu na Mokrušovou – 2:2. V 63. minutě po nahrávce zprava od Mokrušové se trefila prudkou střelou přímo z jedničky Zdeňka Móri a zvýšila na 2:3.

Mokrušová pak ještě orazítkovala břevno, ale nakonec v 81. minutě přidala čtvrtý gól hostů, když si sama vyrazila s půlky, poradila si s obranou i vybíhající brankářkou, kterou zkušeně přehodila a zařídila tak konečný výsledek tohoto utkání – 2:4.

FK Brušperk – FK Nové Sady 2:4 (1:0)

Branky: 44. Marková, 59. Otrusinová – 48. Ganiecová, 61. Lexová (p.k.), 63. Móri, 81. Mokrušová. Rozhodčí: Opěla Robri. ŽK: 72.Kopečková, 81. Kubová. Diváků: 60.

FK Brušperk: Koudelová, Schwarzerová L., Sýkorová (84. Kohoutová), Šlégrová, Kurečková, Lamáčková, Marková, Otrusinová, Schwarzerová J., Varinská (46. Kročková), Smutná (33. Morysová). Trenér: Zdeněk Morys.

FK Nové Sady: Dorotovičová – Nováková, Kubová, Vytřísalová, Hrabalová, Hausnerová, Lexová, Kopečková, Móri, Ganiecová, Mokrušová. Trenér: Pavel Rücker.

Okomentuj jako první článek "Fotbalistky mají tři body i bez střídání"