Fotbalistky Nových Sadů deklasovaly Studénku

FK Nové SadyNovou sezónu zahájily hráčky FK Nové Sady vysokou výhrou nad družstvem Studénky. Olomoučanky byly střelecky při chuti a v nových modrých dresech a s novými spoluhráčkami nasázely Studénce 12 gólů a soupeřkám nedaly sebemenší šanci ohrozit branku Nových Sadů.

Již v 11. minutě vedly 0:3 rychlým hattrickem Lexové, která ve spolupráci s Mokrušovou a Petrášovou zařídila bleskové vedení. Potom se přidala i Mokrušová, která svým gólem ve 27. minutě zvýšila na 0:4 a ve 39. minutě z přímého kopu na 0:5.

Ve druhém poločase tlak hostujících ještě zesílil. V 50. minutě prostrčila Hrabalová chytře míč mezi obránci a Lexovou již nedohonili a ta s přehledem prostřelila domácí gólmanku. O minutu později vyslala skvělou nahrávkou opět Lexovou tentokrát Kopečková, její střelu gólmanka vyrazila a dobíhající Mokrušová umístila míč s přehledem do brány.

Následovala pěkná akce z pravé strany, kdy Paděrová poslala přesnou přihrávku na Lexovou a ta prudkou střelou zvýšila na 0:6. Minutu na to si Mokrušová pohrála s domácí obranou a z 20 metrů se trefila krásně do šibenice – 0:9. Na 0:10 zvýšila opět Mokrušová, která dostala dlouhý přesný pas od Petrášové, obešla vybíhající gólmanku a dávala již do prázdné brány. Svůj šestý gól přidala Lexová v 80. minutě, když ji míč proti noze přihrála Černušková a Lexová nechytatelnou střelou zvýšila na 0:11. Poslední gól tohoto zápasu přidala Černušková, které tentokrát nahrávala Lexová a ukončila zápas s výsledkem 0:12.

Nové Sady tak navázaly na velmi povedenou přípravu. Družstvo se zúčastnilo turnaje v Kostelci na Hané, kde se ženy umístily na krásném druhém místě za Trebišovem. Družstvo žákyň ze základní skupiny nepostoupilo. V přípravných zápasech si Nové Sady poradily s družstvem FK Holešovské Holky, které porazily 5:1, s Olympií Bruntál remizovaly 1:1 a se Sázavou u Lanškrouna zvítězily 6:3. „Do přípravy se zapojilo i sedm nových mladých hráček a postupně se prosazují do sestavy. Úspěšná příprava by se měla projevit i ve výkonech v mistrovských zápasech, Studénka nás neprověřila, ale čekají nás soupeři daleko těžší a doufám, že i s těmi obstojíme a budeme pokračovat v našich dosavadních úspěších,“ řekla trenérka Marcela Míšelnická.

Fotbal Studénka – FK Nové Sady 0:12 (0:5)

Góly: 6x Lexová (8., 10., 11., 50., 60. a 80.), 5x Mokrušová (27., 39., 51., 61. a 67.), 1x Černušková

Sestava Nových Sadů: Lakomá, Vytřísalová, Kopečková, Teindlová, Gajová (46. Kubečková), Hrabalová (65. Pospíšilová), Mokrušová, Petrášová, Paděrová, Lexová, Černušková.

Okomentuj jako první článek "Fotbalistky Nových Sadů deklasovaly Studénku"