Fotbalistky Nových Sadů napravily zaváhání z vloženého kola

V nedělním domácím utkání s Holešovem se hráčky Nových Sadů snažily zapomenout na problematický minulý zápas a přistoupily k tomuto utkání zodpovědně hned od začátku. Aktivita byla jednoznačně na straně domácích, přestože hostující zahrozily nebezpečným brejkem, ale nedokázaly jej využít ve svůj prospěch. Tlaku domácích odolávaly do 18.minuty, kdy skóre otevřela dnešní nejlepší střelkyně Mokrušová. Dostala přesný pas od Suchánkové a přesnou střelou k tyči odstartovala kanonádu domácích. O dvě minuty později ještě přidala další výstavní gól pod břevno, a to po skvělém slalomu ve vápně. Potom přenechala střeleckou aktivitu spoluhráčkám, a tak se ve 34.minutě přidala Lexová, když vystihla špatnou přihrávku do středu od hostující obránkyně a prudkou střelou nedala brankařce hostů šanci. Přesnou střelou z 18 metrů překvapila brankařku Bartošková a zvýšila na 4:0. Potom se dostala ke „slovu“ opět Mokrušová a nastřílela po sobě ještě další čtyři góly. Na 5:0 zvyšovala ještě v závěru druhého poločasu po centru za obranu od Smičkové, prokličkovala mezi obránkyněmi a zkušeně zakončila na zadní tyč.

Druhý poločas se odehrál za vydatného deště, tak přibylo více nepřesností, ale i tak všechny góly byly výstavní , v 50.minutě vystihla Mokrušová špatnou rozehrávku soupeře na hranici šestnáctky, pronikla do vápna a zakončila bezchybně k tyči. V 72.minutě si střelu k tyči zopakovala, tentokrát utekla celé obraně již na polovině hřiště. Na konečných 8:0 zvyšovala Mokrušová v závěru utkání, chytře se uvolnila na šestnáctce a prudkou střelou poslala míč od břevna přímo do brány.
„V tomto zápase se domácí předvedli divákům svou produktivitou, kromě gólů si vytvořili ještě mnoho střeleckých příležitostí, Holešov velice podržela jejich mladá a nadějná brankařka, šance které měly ale nedokázaly úspěšně dotáhnout do konce. Domácí hráčky si tak vysokým skórem spravily chuť po předešlé remíze.“

FK Nové Sady – DFK Holešov 8:0 (5:0)

Sestava Nových Sadů: Pikartová – Smičková, Nováková, Kopečková, Teindlová (46. Balusová), Suchánková, Mokrušová, Bartošková (65. Přikrylová), Paděrová, Lexová, Hrabalová.
Góly: 6 x Mokrušová (18., 20., 45., 50., 72., 87.min.), 34. Lexová, 39. Bartošková.

Okomentuj jako první článek "Fotbalistky Nových Sadů napravily zaváhání z vloženého kola"