Fotbalistky Nových Sadů přezimují na prvním místě

Po úspěšném posledním mistrovském utkání MSDŽ, kdy fotbalistky FK Nové Sady vyhrály vysoko 0:14, potvrdily své postavení v tabulce a přezimují tak na výborném prvním místě.

Již v 7. minutě otevřela skóre Paděrová, která důsledně dorazila míč do brány po centru Kopečkové a nepřesném odkopu domácí obránkyně. V 18. minutě se dostala ke slovu Lexová, nahrávku proti noze využila a tvrdou střelou ze šestnáctky zvýšila na 0:2. O tři minuty později prostrčila Lexové uličkou míč Petrášová, ta se dostala za obranu a v klidu přidala další gól. V 36. minutě se ve vápně kličkou zbavila Suchánková obránkyně a přesně nahrála do malého vápna, kde míč převzala Lexová a z otočky mířila přesně k tyči a svým čistým hattrickem uzavřela poločas výsledkem 0:4.

Další hattrick přidala Mokrušová, která se v první půli zřejmě „rozcvičovala“ ve střelbě, neboť všechny její střelecké pokusy končily až neuvěřitelně vedle, v rukou brankařky nebo na tyčkách domácí brány. V 56. minutě se ale vyřádila a svým sólem doslova pomotala tři domácí obránkyně a zakončila přesnou trefou k tyči. O dvě minuty později zachytila špatný odkop od domácí branky, chybující obránkyni i brankařku potrestala dalším gólem na 0:6. V 62. minutě běžela Lexová sama z půlky, ale tentokrát domácí brankařka dobře vyběhla a její střelu zblokovala, ale bohužel zpět k Lexové, ta ale chytrým lobem našla nabíhající Mokrušovou, která z první míč lehce umístila do brány – 0:7.

K střelkyním se přidala i aktivní Suchánková, svou razantní střelou ze šestnáctky, která nepříjemně skočila před domácí brankařkou, zvýšila na 0:8. V 68. minutě se poprvé prosadila Slovenská posila novosadských hráček – Veronika Bellová, která výborně zakombinovala s Lexovou a její střelu z blízkosti již domácí brankařka nemohla chytit. V dalších dvou minutách přidaly po gólu Mokrušová ve spolupráci s Bartoškovou a Lexová s Bellovou. Hned v následující akci přidala gól opět Bellová, která zpracovala ve vápně centr od Suchánkové a z otočky rovnou střílela – 0:12.

Mokrušová v 75. minutě převzala míč z autového vhazování, kličkou se zbavila obránkyně s úhlu střelou na zadní tyč přidala další gól na 0:13. Těsně před koncem utkání ještě přidala svůj dnešní třetí gól Bellová, po nahrávce od Lexové a prudké střele k tyči, ukončila tak dnešní utkání vysokým rozdílem 0:14.

„Hráčky FK Nové Sady se tak do jara zabydlely na první příčce tabulky se skórem 71:16, s tříbodovým náskokem a zatím jako jediné neporažené družstvo a zaslouží všechny velkou pochvalu. Během podzimní části sezóny se v sestavách vystřídalo přes 20 hráček, šanci dostaly i ty nejmladší nebo nově příchozí. V takovém duchu chceme na Nových Sadech pracovat i nadále, s tímto systémem máme dobré zkušenosti a přináší nám očekávané výsledky. Je vidět, že na Nových Sadech holky fotbal hrát baví a přináší jim i ostatním radost,“ hodnotí podzim trenérka Marcela Míšelnická.

Trojanovice-Bystré – FK Nové Sady 0:14 (0:4)

Sestava: Šogorová, Smičková (46. Bellová), Vytřísalová (46. Kubečková),Balusová, Kopečková, Bartošková, Lexová, Petrášová, Paděrová, Mokrušová, Suchánková.
Góly: 5x Mokrušová (56., 58., 62.,70. a 75.), 4x Lexová (18., 21., 36. a 71.), 3x Bellová (68., 72. a 89.), Paděrová (7.), Suchánková (66.).