Fotbalistky Olomouce darovaly krev

Fotbalistky 1. FC Olomouc se rozhodly podpořit dobrovolné dárcovství krve a  dorazily hromadně k odběru na Transfuzní oddělení Fakultní nemocnice Olomouc. Osm hráček a tři členové realizačního týmu mají chuť z této akce udělat tradici a chodit pravidelně.

S myšlenkou pravidelného dárcovství přišel manažer týmu Radek Kubíček, který věří, že tato akce pomůže oslovit jiné sportovní kluby. Mezi fotbalistkami se našly i takové, které přicházejí poprvé. Bohužel řada z nich se nemůže do tohoto projektu ze zdravotních důvodů, po náročné fotbalové sezoně, zapojit. „Ženský fotbal začíná být v Olomouci populární a snad oslovíme i naše fanoušky. Daroval jsem krev poprvé a věřím, že se přidají i další sportovci,“ uvedla kapitánka týmu Ivona Štěpánková.

Přesvědčit hráčky, aby šly darovat krev, nebylo podle sportovního manažera olomouckého celku těžké. Vždycky je ale složité najít vhodný termín, po darování krve totiž nesmí následovat fyzická zátěž. „Proto jsme si vybrali termín až po skončení podzimní části. V sezoně to není možné, to musí holky potit krev na fotbalovém trávníku,“ doplnil s úsměvem Kubíček.

Okomentuj jako první článek "Fotbalistky Olomouce darovaly krev"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE