Fotbalistky porazily Bruntál

Ve druhém kole druhé ligy zvítězily olomoucké fotbalistky na domácím trávníku nad Bruntálem 2:1. V úvodu utkání se hráčkám 1. FC vůbec nedařilo, soupeř byl agresivnější a lépe se pohyboval. První šanci utkání proměnila hostující Křečková a Olympia šla zaslouženě do vedení. „Začátek nám vůbec nevyšel, v naší hře byla spousta nepřesností. Soupeř byl důraznější a po zásluze nás potrestal,“ řekl trenér Olomouce Miloslav Novotný.

Obdržená branka domácí fotbalistky nastartovala a do poločasu si vytvořily několik brankových příležitostí. Vyrovnání přišlo až minutu před přestávkou, kdy pokutový kop za faul na pronikající Pavláčkovou proměnila Drahníková.

Ve druhém poločase se hra domácích fotbalistek zlepšila, měly více ze hry a přícházely i šance. Vítězství zajistila v 74. minutě Pavláčková, když proměnila přesnou přihrávku před branku Moniky Černé. Fotbalistky 1. FC se zbytečně nadřely, ale za vůli po vítězství a bojovností až do poslední minuty si vítězství zasloužily. „Utkání s Olympií bývají vyrovnaná a jsem rád, že holky konečně prolomily nepříznivou bilanci ze vzájemných zápasů. Po obdržené brance jsme dokázali srovnat hru, vytvářet si šance a konečně je také proměnit. Sobotní výkon měl daleko k tomu jihlavskému, ale jsem rád za tři body. Další utkání hrajeme v Hodoníně, kde chceme zaútočit na první místo v tabulce,“ řekl Novotný.

1.FC Olomouc – TJ Olympia Bruntál 2:1 (1:1)

Branky: 44. (p) Drahníková, 74. Pavláčková – 22. Křečková.

Olomouc: Pospíšilová – Horáčková, Robotová, Antalíková, Dýčková (46. Samsonková) – Černá, Drahníková, Vítková, Hýlová – Pavláčková, Štěpánková (69. Peňázová).

Bruntál: Hedvičková – Jarošová, Krahulcová, Schoberová, Šandová – Hubáčková T., Křečková, Fišerová, Hubáčková Z. – Kittnerová, Plháková.

Okomentuj jako první článek "Fotbalistky porazily Bruntál"