FOTO: Basketbalisté SK UP naplno bodovali

Druhá basketbalová liga mužů pokračovala o tomto víkendu dalšími dvěma koly. Na palubovce olomoucké Sportovní haly nastoupili v sobotu večer proti domácím borcům soupeři z Valašského Meziříčí a pouhopouhý bod chyběl k tomu, aby si odvezli trojcifernou porážku. Vysokoškoláci zvítězili v tomto duelu 99:78.

Do dopoledního nedělního zápasu nastoupili domácí docela zostra a zcela po zásluze vedli 9:0. Soupeř pak ale proměnil několik trojkových pokusů a rázem se olomoucký náskok docela ztenčil.

Zhruba v polovině druhé čtvrtiny si vzal domácí trenér time-out, svým svěřencům rázně vytknul nedostatky v jejich hře a náhle vysokoškoláci vedli o jedenáct bodů. Tento příznivý vývoj je však pravděpodobně poněkud ukolébal, protože karvinští basketbalisté stačili do poločasu korigovat průběžný výsledek na přijatelný šestibodový rozdíl.

Po poločasové pauze domácí tým rapidně zrychlil hru, svou obranu o dost vysunul  směrem ke koši soupeře a výsledek se dostavil vzápětí. Natěsnané řady diváků (TĚŽKÁ ironie!!!) mohly sledovat úspěšně zakončené  – a navíc i pohledné –  podkošové kombinace vysokoškoláků a v této fázi hry domácí celek vlastně rozhodnul o své dnešní výhře.

V poslední čtvrtině k žádnému překvapení nedošlo, vysokoškoláci si suverénně  pohlídali další plnohodnotný bodový zisk. Domácí tým dohrával utkání ve výborné  náladě, kterou umocňovalo přátelské hecování ze strany trenéra i střídajících hráčů.

SK UP Olomouc – T J Sokol Karviná 79:62 (25:19, 47:41, 66:49)

SK UP: Hovorka, Sedláček, Hein, Langstein, Lukáš, Strachoň, Černošek, Galuszka, Štrubl, Scripcaru, Polášek. Trenér: Korčák.

Karviná: Oswald, Pacut, Micza, Wisla, Vítek, Ondráček, Hamrus, Gniadek, Smolka, Horvát. Trenér: Vítek.

Rozhodčí: Kapl, Kubiš.

Foto: Jiří Novotný.

Response code is 404

 

 

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

Okomentuj jako první článek "FOTO: Basketbalisté SK UP naplno bodovali"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE