Druhá basketbalová liga mužů pokračovala o tomto víkendu dalšími dvěma koly. Na palubovce olomoucké Sportovní haly nastoupili v sobotu večer proti domácím borcům soupeři z Valašského Meziříčí a pouhopouhý bod chyběl k tomu, aby si odvezli trojcifernou porážku. Vysokoškoláci zvítězili v tomto duelu 99:78.

Do dopoledního nedělního zápasu nastoupili domácí docela zostra a zcela po zásluze vedli 9:0. Soupeř pak ale proměnil několik trojkových pokusů a rázem se olomoucký náskok docela ztenčil.

Zhruba v polovině druhé čtvrtiny si vzal domácí trenér time-out, svým svěřencům rázně vytknul nedostatky v jejich hře a náhle vysokoškoláci vedli o jedenáct bodů. Tento příznivý vývoj je však pravděpodobně poněkud ukolébal, protože karvinští basketbalisté stačili do poločasu korigovat průběžný výsledek na přijatelný šestibodový rozdíl.

Po poločasové pauze domácí tým rapidně zrychlil hru, svou obranu o dost vysunul  směrem ke koši soupeře a výsledek se dostavil vzápětí. Natěsnané řady diváků (TĚŽKÁ ironie!!!) mohly sledovat úspěšně zakončené  – a navíc i pohledné –  podkošové kombinace vysokoškoláků a v této fázi hry domácí celek vlastně rozhodnul o své dnešní výhře.

V poslední čtvrtině k žádnému překvapení nedošlo, vysokoškoláci si suverénně  pohlídali další plnohodnotný bodový zisk. Domácí tým dohrával utkání ve výborné  náladě, kterou umocňovalo přátelské hecování ze strany trenéra i střídajících hráčů.

SK UP Olomouc – T J Sokol Karviná 79:62 (25:19, 47:41, 66:49)

SK UP: Hovorka, Sedláček, Hein, Langstein, Lukáš, Strachoň, Černošek, Galuszka, Štrubl, Scripcaru, Polášek. Trenér: Korčák.

Karviná: Oswald, Pacut, Micza, Wisla, Vítek, Ondráček, Hamrus, Gniadek, Smolka, Horvát. Trenér: Vítek.

Rozhodčí: Kapl, Kubiš.

Okomentuj jako první článek "FOTO: Basketbalisté SK UP naplno bodovali"