Vysokoškoláci to pod domácím košem vzali hned zkraje nového roku pěkně od podlahy. V sobotním zápase si poradili s Kroměříží, na druhý den pak lépe zvládli nervydrásající finále duelu proti sousedům z průběžné tabulky – Uherskému Brodu.

Vstup do zápasu patřil hráčům v červených dresech, ale domácí tým pak zlepšil obranu a dvakrát za sebou nenechal hosty ve vymezeném časovém prostoru vůbec vystřelit na koš, což také přispělo k výsledkovému obratu.

Ve druhé čtvrtině pak nejvíce upoutal pozornost slovní projev hostujícího Dostála při hodnocení hry svých spoluhráčů. Jelikož zápas se hrál hluboce před desátou hodinou večerní, při přímém televizním přenosu by se z přijímačů místo jeho slov ozývala spíše morseovka. O chvíli později došlo ke zranění kolene uherskobrodského Němce, který už pak zbytek zápasu mohl sledovat jen z lavičky.

Po poločasové přestávce si vysokoškoláci vybudovali docela slušný bodový náskok a zdálo se, že si v pohodě dokráčejí pro další výhru. Velkou zásluhu na tom měl Zlámal, který byl aktivní pod oběma koši. Jenže – hosté přeorganizovali systém hry, na který SK UP nedokázal rychle nalézt účinnou protizbraň, a najednou se z pohodového zápasu stávalo drama.

To vyvrcholilo v poslední čtvrtině, kdy hostující celek dokázal dvakrát vyrovnat, ale olomoucký Sedláček kontroval dvěma přesnými zásahy z levého rohu hřiště. Nicméně hosté začali být dost nebezpeční a velké problémy dělal domácí obraně Mrlík. Takže nakonec zhruba dvě minuty před koncem se Uherský Brod dostal po dlouhé době do vedení a zdálo se, že vysokoškoláci svůj předtím vybudovaný náskok promrhali.

Naštěstí  Zlámal pak v poslední minutě proměnil oba trestné hody a stav by 70:70. Domácí trenér si vzal oddechový čas, kde se snažil vykoumat, jak rozhodnout zápas ve prospěch svých svěřenců. Což se mu nakonec podařilo, protože hosté si při svém útoku vypomohli faulem a vteřinu a půl před koncem zápasu měl domácí tým výhodu dvou šestek. Bohužel jejich exekutor proměnil jen tu druhou.

Na nastalou situaci reagoval time-outem okamžitě trenér hostů a vymýšlel pro hosty signál, kterým by ve zbývajících necelých dvou vteřinách (což je v basketbalu relativně dost času) dali rozhodující koš. Domácí obrana se však přechytračit nenechala a zápas tak s odřenýma ušima dotáhla do vítězného konce.

Je jen škoda, že takovéto dramatické zápasy sleduje z tribun počet diváků, jež by se dal spočítat pomocí prstů na obou rukou nepříliš zdatného truhláře :-). Předchozí utkání basketbalových žáků mělo početnější i bouřlivější diváckou kulisu.

SK UP Olomouc – Spartak Uherský Brod 71:70 (23:17, 41:30, 59:52)

SK UP: Zlámal, Sedláček, Jílek, Hein, Langstein, Strachoň, Černošek, Galuszka, Štrubl, Polášek. Trenér: Korčák.

Uherský Brod: Mikel, Šácha, Dorazil, Kratěna, Formánek, Němec, Mrlík, Dostál, Povolný, Halík, Krejčiřík. Trenér: Mikel.

Rozhodčí: Nejezchleb, Karafiát.

Okomentuj jako první článek "FOTO: basketbalisté SK UP se přeBrodili. Ale byly to nervy!"