FOTO: Basketbalové derby ctí domov. Šumperk i Olomouc jednou vyhráli

Olomoučtí basketbalisté zažívají ve druhé lize zatím povedenou sezonu a drží se v první čtyřce. Z ní je mohli během dvou víkendových derbyzápasů vystrnadit krajští rivalové ze Šumperka. K tomu ale nedošlo, oba týmy dokázaly uspět v domácím prostředí.

První duel se hrál v sobotu v hale na Tyršově stadionu v Šumperku a tradiční bouřlivá kulisa nechyběla navzdory souběžně hranému duelu hokejových Draků. Domácí tým jí dokonale využil, když si ve druhé čtvrtině vystřílel devítibodový náskok a pozvolna ho zvyšoval až na konečných 86:69 (20:18, 42:31, 60:48).

Na odvetu v nedělním dopoledni se Vysokoškoláci mnohem lépe připravili a hlavně se sešli ve větším počtu než o den dříve. Po třech čtvrtinách bylo utkání vyrovnané 56:56, domácí se v závěrečné části dokázali dostat o pár bodů před soupeře a v posledních minutách jim k výhře 80:75 stačilo jen zachovat klid a pevné nervy při trestných hodech.

Po dvanácti odehraných kolech jsou olomoučtí basketbalisté s bilancí 8-4 na čtvrtém místě, Šumperk, který má o porážku více, je šestý.

Foto: Miloslav Jančík

Response code is 404

Okomentuj jako první článek "FOTO: Basketbalové derby ctí domov. Šumperk i Olomouc jednou vyhráli"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE