24-BelkoviceRapotin

Nepříliš kvalitní a divácky neatraktivní fotbal se hrál v 5. kole I.A třídy „A“ v Bělkovicích. Hosté naplno využili bezkrevného výkonu domácího mančaftu a zaslouženě vyhráli 3:1.

Domácí celek působil po celý zápas dosti bezradně, jakoby snad ani nevěděl jakým stylem má hrát, a jen čekal, co mu soupeř dovolí. A ten mu toho dovolil dost málo. Rapotínský trenér ale i tak moc spokojen nebyl: „Dnešní zápas z mého pohledu nebyl pěkný z jedné ani druhé strany, byl to fotbal, kdy se většinou jen nakopávaly míče. My chceme hrát kombinační fotbal s balonem na zemi, na jeden nebo dva doteky. Což se nám dnes nedařilo.

První ránu dostali domácí v době, kdy někteří z diváků se ještě ani nestačili uvelebit na svých VIP místech na lavičkách podél hřiště :-). Běžela třetí minuta, na pravé straně se uvolnil rapotínský Březina a poprvé rozvlnil síť Axmannovy branky. Kouč hostů k tomu poznamenal: „Dali jsme velmi brzy gól, což mohlo ovlivnit soupeře, že dal hlavu dolů a přestal hrát.“

Poté se hrálo většinou ve středu hřiště, Bělkovice byly sice více u míče, soupeř byl však lepší v taktice i technice a i jeho šance byly nebezpečnější. Navýšit vedení mohl Rapotín po čtvrthodině, ale hlavička po zahraném rohovém kopu jen těsně minula levou šibenici. Za další tři minuty se ale hosté mohli radovat doopravdy. Indra se individuálně probojoval do střelecké pozice, využil špatného postavení domácího gólmana a táhlou střelou pod břevno zajistil hostům dvoubrankové vedení. Z následného rozehrání se pak narodila první šance domácího celku, ale nebezpečnou hlavičku vytěsnil rapotínský gólman na roh.

Další ránu pro domácí připravil fotbalový osud po takřka půl hodině hry. Tahounovi ofenzívy Forejtovi se obnovilo jeho zranění a z hřiště musel s pomocí spoluhráčů odkulhat a trenér tedy byl nucen jej vystřídat.

Do druhé půle nastoupili domácí s odhodláním udělat něco s výsledkem, na hřišti to však moc vidět nebylo. Hosté byli rychlejší, přesnější a bojovnější. Když pak v 66. minutě rapotínský kapitán Vicenec potřetí překonal Axmanna, bylo skoro jasné, že ani dnes domácí borci na výhru nedosáhnou. Hosté i nadále hrozili hlavně z rychlých protiútoků, k jejich smůle jim však scházelo gólové zakončení. „My jsme hráli dobře zezadu s pokusy o rychlé brejky, což se nám začalo dařit hlavně v druhém poločase. Vypracovali jsme si tak několik šancí, které jsme však neproměnili,“ poznamenal trenér Maňka.

Tři minuty před koncem, kdy hosté vědomi si své výhry už značně polevili v nasazení, se domácím podařilo vstřelit alespoň čestnou branku. Miroslav Sklenář zblízka dorazil brankářem vyražený balón.

Zatímco domácí stále čekají na první výhru v tomto ročníku a potácejí se na chvostu tabulky, Rapotín poměrně pohodlně zvítězil a připsal si tři body. Jejich trenér ale po zápase řešil často diskutovaný problém: „Pohledným fotbalem jsme se prezentovali v Černovíře a tam jsme vysoko prohráli, dnes se nám podařilo zvítězit. Je tedy otázka, zda hrát pěkný fotbal nebo vyhrát.

SK Bělkovice-Lašťany – TJ Jiskra Rapotín 1:3 (0:2)

Branky: 88. Sklenář Mir. – 3. Březina, 23. Indra, 66. Vicenec. ŽK: 51. Kocourek (Rapotín).

Rozhodčí: Chládek – Šmíd, Petr.

Bělkovice: Axmann – Zeman, Theimer J., Zdráhal, Hložánka, Theimer R., Sklenář Mir., Forejt (30. Svrčina), Opichal (68. Krecl), Novotný, Sklenář Michal. Trenér: Orlet.

Rapotín: Majstršin – Mošonec, Hudec B., Holomek, Vohralík (77. Končický), Hudec Š., Valenta, Vicenec, Březina (68. Carazo), Indra, Kocourek. Trenér: Maňka.

Okomentuj jako první článek "FOTO: Bělkovice-Lašťany stále čekají na vítězství"