V 18. kole I.A třídy „A“ nastoupily na bělkovickém hřišti proti sobě týmy, které měly na jaře shodnou bilanci – jednu výhru a jednu prohru. Černovír sice během utkání působil po většinu času fotbalovějším dojmem, ale domácí celek brankami v úvodu zápasu a v jeho posledních minutách rozhodl o své výhře.

Že hráči z nedalekého Černovíra budou usilovat o nějaký  bodový zisk, bylo vidět hned na začátku utkání, ale bělkovický Axman včasným vběhnutím zlikvidoval první dobrou šanci soupeře.  Bodové plány hostů však narušil o pár minut později Forejt, který nacentroval z levé strany na vzdálenější tyč a Krzyžánek překonal hlavičkou Sedláře.

Poté se toho moc zajímavého na hřišti neudálo, domácí stereotypně nakopávali balony dopředu, kde je snadno sbírala obrana hostů, a nebylo se divácky na co koukat. Jedinou výjimkou byla Hložánkova střela šajtlí, kterou Sedlář s problémy vyrazil na roh. Ke konci půle černovírský Kuba v nouzi ve skluzu nahrával do malého vápna Bělkovic, na centrovaný míč však nikdo z jeho spoluhráčů nedosáhl.

Do druhého poločasu vlétli hosté s velkým nasazením a pár vteřin po jejím zahájení způsobili v domácí šestnáctce silný zmatek, kterého využil Kvapil a srovnal stav zápasu. Strhnout průběžné vedení na svou stranu mohli o deset minut později, když na centr ze standardní situace Axman nedosáhl a míč skončil kousek nad břevnem. Další příležitosti ke skórování promarnili hosté čtvrthodinu před koncem při sérii rohových kopů. Před domácí brankou bylo sice mnohokrát horko a Axman jednou zasahoval takřka na brankové čáře, stav zápasu však zůstal 1:1.

O konečném výsledku se tak rozhodlo pět minut před koncem. Domácí tým snad poprvé ve druhé půli namísto dlouhých nákopů dopředu předvedl kloudnou kombinační akci a byl z toho rozhodující gól. Na počátku kombinace stál Miroslav Sklenář, šťastným střelcem byl Dittrich.

Poslední minuty si bělkovičtí taktickým výkonem již pohlídali a do tabulky si tak připsali šťastné tři body.

SK Bělkovice-Lašťany – TJ Slovan Černovír 2:1 (1:0)

Branky: 9. Krzyžánek, 86. Dittrich – 46. Kvapil.

Rozhodčí: Oulehla – Svozil, Šteier. Diváci: 100.

Bělkovice-Lašťany: Axman – Zeman, Theimer, Zdráhal V., Arbeit (19. Dittrich), Hložánka, Sklenář Miroslav, Forejt, Vrána (85. Horčičák), Krzyžánek, Sklenář Michal (46. Stach). Trenér: Sklenář Michal.

Černovír: Sedlář – Ježo, Zdráhal D. (77.Kesler), Špička A., Nestrojil, Láner, Kvapil, Vyroubal (46. Murárik), Zapletal, Kuba (46. Pulkert), Havelka (85. Špička J.). Trenér: Zmrzlý.

Okomentuj jako první článek "FOTO: Bělkovicím vyšel proti Černovíru úvod i konec zápasu"