Domácí Bohuňovice rozehrály utkání 12. kola I.A třídy „A“ výborně a po necelé čtvrtině hrací doby vedly 2:0. Jenže poté jejich herní aktivita poklesla a i díky tomu hosté dokázali vyrovnat a po dramatickém a poněkud vypjatém závěru zápasu si nakonec zaslouženě odvezli remízový bod.

Počáteční nápor domácích byl patrný od úvodních minut. V 11. minutě mohl skórovat Kouřil, ale jeho hlavičku vytěsnil gólman hostů s obtížemi na roh.

Pevné nervy prokázal o několik minut později Veselský, který v souboji tváří v tvář proti brankáři hostů nezklamal a poslal svoje spoluhráče do vedení. Za dalších pět minut vedli domácí již o dvě branky, protože Martin Fryčák se z přímého kopu trefil přesně k levé tyči branky.

Navýšit bohuňovické vedení mohl chvíli nato Vašenka, ale jeho zakončení po centru Aleše Fryčáka mířilo mimo tyče. Teprve po půlhodině hry se poprvé výrazněji osmělili hosté, když oblouček Vojtěcha Špičky z velké vzdálenosti musel bohuňovický brankář vytlačit na roh.

Avšak pouze díky velkému štěstí přežil domácí tým závěr prvního poločasu bez inkasované branky. Nejprve se k parádní ráně napřáhnul bludovský Janíček, jeho pokus ale jen zatřásl břevnem brankové konstrukce. A když v samém závěru prvního poločasu brankář Novák natřikrát na brankové lajně zlikvidoval velkou šanci soupeře, domácí odcházeli do šaten stále s dvoubrankovým náskokem.

Herní útlum domácího mančaftu z konce prvního poločasu pokračoval i na začátku toho druhého. Hostující Dus v 53. minutě hlavičkoval na hranici malého vápna, domácí gólman ještě stačil míč ještě vyrazit, ale na dorážku neobsazeného Poláška již byl krátký.

Pět minut nato se zrodila první šance domácích ve druhé pětačtyřicetiminutovce – střela Aleše Fryčáka ale skončila na břevně. Na začátku poslední čtvrthodiny si Bohuňovice vypracovaly další příležitost, spolupráce Veselského a Martina Fryčáka se však mezi tyče nevešla. V podstatě hned vzápětí kopal Bludov kousek od branky domácích přímý kop a Dus přízemní střelou k tyči srovnal skóre zápasu.

Ve zbytku hrací doby se oba týmy snažily strhnout vedení ve svůj prospěch a byli to překvapivě hosté, kdo měl více za hry. Žádná výraznější branková příležitost se však neurodila ani jedné straně, takže domácí mančaft, který dnešní zápas velmi dobře začal, byl nakonec rád za remízový bod.

Bohuňovický trenér zápas zhodnotil následně: „Dnes je to sice těžce získaný bod, ale měly to být body tři. První poločas jsme zvládli, i když k jeho konci jsme se nechali zatlačit do defenzívy. Ale vedli jsme 2:0 a takový zápas nemůžeme ztratit. Je to škoda, protože si myslím,  že jsem hráli většinu zápasu docela dobře. Ve druhém poločase jsme však nechávali hráčům soupeře hodně prostoru na naší polovině a oni to potrestali. Jsou to ztracené dva body.

TJ Sokol Bohuňovice – SK Bludov 2:2 (2:0)

Branky:  18. Veselský, 22. Fryčák Martin – 53. Polášek, 76. Dus. ŽK: 11. Nesvadba, 60. Veselský, 75. Horák – 69. Špička K., 83. Špička V., 90. Papadopulos.

Rozhodčí: Vojáček – Reich, Dömisch. Diváci: 100.

Bohuňovice: Novák – Fryčák Mojmír, Beneš, Kouřil, Horák, Štýbnar, Fryčák Martin, Nesvadba (76.Machala), Vašenka (76. Klobouček), Fryčák A., Veselský. Trenér: Kadlčík.

Bludov: Hegedü – Schwarzer (66. Špička K.), Valenta, Janíček, Hoško (77. Papadopulos), Němec, Dus, Špička V., Polášek, Sitta (85. Breckl), Adam. Trenér: Hoško.

Okomentuj jako první článek "FOTO: Bohuňovice chtěly tři body, vlastní vinou mají jen jeden"