10-BohunoviceKonice

Po letní přestávce se příznivci kopané dočkali startu i soutěží na nižších úrovních. Jednou z nich je I.A třída „A“, kdy Bohuňovice v prvním kole hostily soupeře z Konice. Tři body nakonec zůstaly doma, ale domácí hráči se pro plný bodový zisk pořádně zapotili. A to nejen díky panujícímu parnému počasí.

První poločas příliš vzruchu a fotbalové krásy nepřinesl, na vině bylo zcela jistě i nesnesitelné vedro, při němž se špatně i jen chodilo, natož běhalo po hřišti. První vážnější šanci měli domácí po takřka půlhodině hry, Veselský se ocitl sám před brankářem, pokusil se jej obejít kličkou, ale gólman Machač pádem po nohy jeho šanci zmařil. O deset minut později mohl skórovat po rohu Jurčík, ale jeho střela mířila nad břevno.

Do přestávky se ale domácí příznivci přeci jen branky dočkali. Po pěkné kombinaci v šestnáctce hostí se míč dostal k Mojmíru Fryčákovi, který jej poslal tvrdou přízemní střelou do sítě.

Krátce po změně stran mohli skórovat hosté. Díky nedorozumění mezi Benešem a Telíškem se snadno dostali k míči, bohuňovický brankář však šanci nakonec zmařil. Po hodině hry zahrávaly Bohuňovice trestný kop a Martin Fryčák jej kopl přímo ukázkově do šibenice a zvyšoval tak na 2:0.

Když pak patnáct minut před koncem po pěkné kombinaci vstřelil třetí domácí branku Mojmír Fryčák, zdálo se, že domácí tým si v pohodě dojde pro výhru. Jenže…

Hned o tři minuty později nasadil k pěknému sólu Vogl, obešel tři protihráče, nahrál Drešrovi, a ten zblízka překonal bohuňovického gólmana. A když za další dvě minuty předvedli domácí další zmatky v obraně a Antl zblízka dal kontaktní branku, vypadalo to na dramatický závěr.

V následných minutách si už ale domácí vývoj hry pohlídali. Snažili se hrát co nejdále od své branky a míč držet na svých kopačkách co nejdéle, takže výsledkový zvrat v zápase nepřipustili. A v šatně pak společným bojovým pokřikem oslavili dnešní výhru.

TJ Sokol Bohuňovice – Sokol Konice 3:2 (1:0)

Branky: 43. a 76. Fryčák Mojmír, 58. Fryčák Martin – 79. Drešr, 82. Antl. ŽK: 84. Veselský – 59. Drešr.

Rozhodčí: Dorušák – Vojtek, Sládek. Diváci: 250.

Bohuňovice: Telíšek – Fryčák D. (83. Opletal), Beneš, Kouřil, Jasenský, Machala, Fryčák Martin, Jurčík (62. Štýbnar), Vašenka (59. Klobouček), Veselský, Fryčák Mojmír. Trenér: Smolák.

Konice: Machač – Bílý, Kořenovský, Řehák, Sedláček, Antl, Drešr, Vogl, Rus (72. Sedláček), Burget, Gottwald (46. Blaha). Trenér: Nehanský.

Okomentuj jako první článek "FOTO: Bohuňovice mají tři body. Ale pořádně se u toho zapotily."