Na rozdíl od domácího celku neměly Hlubočky tři kola před koncem I. A třídy „A“ ještě jistotu záchrany a každý získaný bod by se jim hodil. Z bohuňovického hřiště však v neděli odjeli s prázdnou, protože domácí borci o výsledku rozhodli dvěma brankami, když každá z nich padla těsně před koncem každého z poločasů.

První půle moc fotbalové krásy nepřinesla a stovka přítomných diváků se musela dost nudit. První náznak větší šance se zrodil až ve 21. minutě, když domácí Vyhnánek si šikovně naběhl na dlouhý nákop a „na dlouhou nohu“ tečoval míč, čímž trošku zaskočil brankáře Axmanna. Naštěstí pro něj však balon letěl  vedle pravé tyče.

Pět minut před poločasovou pauzou se ukázalo, že bohuňovický brankář Hodoň si brankovou konstrukci postavil velmi dobře, protože po domácím kiksu v rozehrávce se na balón dostaly Hlubočky a střela z nenápadné akce skončila na břevně.

Když už se zdálo, že oba celky odejdou do šaten za stavu 0:0, zahrávali domácí standardní situaci. Alešem Fryčákem načechraný míč se snesl až ke Kouřilovi, který je umístil do sítě. Hned nato hlavní sudí foukl do píšťalky a ukončil první půlku.

Po přestávce se v domácím dresu objevili  hned tři čerství mladí hráči a nutno poznamenat, že bohuňovickou ofenzívu dost rozhýbali. Příkladem budiž situace z 55. minuty, kdy vzrůstem nevelký Kovář s obrovským úsilím vybojoval míč až na brankové čáře, poslal zpětný centr na Arnolda, jeho hlavička však postrádala razanci.

I hosté sáhli k útočnějšímu pojetí, ale do těsné blízkosti branky soupeře se dostávali jen zřídka. Pěknou akci předvedl po hodině hry Ondřej Goldcheid, když se nejprve po individuálním průniku probil do slibné střelecké pozice, jeho zakončení však mezi tyče nemířilo. Blizoučko k vyrovnání byly Hlubočky v 82. minutě, ale Mojmír Fryčák na brankové lajně zastoupil již překonaného Hodoně a ve skluzu odvrátil jistý gól.

V závěrečných minutách se dvakrát v dobrém světle předvedl agilní Arnold. Nejprve v 85. minutě pronikl po levé straně a brankář hostí musel vyběhnout mimo šestnáctku a sáhnout k faulu, aby odvrátil branku. Obdržené žluté kartě se nemohl divit.

V předposlední minutě si Arnold seběhnul na ideální vysunutí a podél padajícího brankáře pojistil domácí vedení. Bohuňovický tým si tak připsal další tři body, hosté se budou muset v posledních dvou kolech ještě o záchranu poprat.

TJ Sokol Bohuňovice – FK Hlubočky 2:0 (1:0)

Branky: 45. Kouřil, 89. Arnold. ŽK: 82. Fryčák A. – 27. Pudil, 50. Krbeček, 69. Oral, 85. Axmann.

Rozhodčí: Habermann – Kreif, Opravil. Diváci: 112.

Bohuňovice: Hodoň – Opletal, Machala, Nesvadba (46. Arnold), Kouřil (78. Fryčák D.), Šmirják (68. Klobouček), Král, Vašenka (46. Poláček), Fryčák A., Fryčák M., Vyhnánek (46. Kovář). Trenér: Sedláček.

Hlubočky: Axmann – Goldscheid M., Krbeček, Oral, Stloukal (83. Svozil), Ferenčík, Pudil, Goldscheid O., Nguyen, Hýbl, Režný. Trenér: Lužný.

Okomentuj jako první článek "FOTO: Bohuňovice udolaly Hlubočky"