Podruhé během dvou dnů nastoupil tým z Olomouce proti soupeři z moravského severu a také v tomto zápase nezískal zástupce střední Moravy ani bod. Nejprve v pátek prvoligová Sigma prohrála na Baníku, v sobotu pak v 9. kole MSFL holické áčko utrpělo v domácím prostředí proti Vítkovicím celkem milosrdnou prohru 0:3.

Z průběhu celého utkání muselo být každému jasné, proč hosté hrají na špici tabulky, zatímco Holice se potácí na jejím chvostu. Rozdíl v pohybu a herní technice hráčů, jejich sebevědomí na hřišti a počtu vypracovaných šancí byl naprosto markantní. Zatímco domácí se na kloudnou akci, která by mohla vážněji ohrozit branku, v podstatě nezmohli, hosté krom tří branek trefili dvakrát tyč, dvakrát břevno a další jejich šance zlikvidoval výborný gólman Mucha, bez diskuze nejlepší domácí hráč.

Po opatrnějším začátku nejprve zahrozil holický tým, když Bořil po své pravé straně zatáhl míč k šestnáctce, ale z jeho přihrávky vypálil Šteigl vysoko nad bránu. To bylo z domácí strany v první půli vlastně vše, zbytek poločasu se odehrával převážně v režii Vítkovic. Hned z protiútoku se po zmatcích v domácím pokutovém území dostal k míči Kovařík a lehkou tečí jej poslal nad padajícího Muchu – 0:1.

Po pěti minutách mohl skórovat vítkovický Musiol, ale domácího brankáře tvrdou střelou nepropálil a Mucha se pak skvělým zákrokem blýsknul i o chvíli později. A když už nemohl zasáhnout ani holický gólman, tak mu za dalších šest minut pomohlo alespoň břevno.

Na konci první půlhodiny hosté znova udeřili po své pravé straně, ale Mucha stačil míč vytěsnit na roh. Za dalších pět minut skončila střela hostujícího Kovaříka na pravé tyči, a aby trefování brankové konstrukce nebylo dost, tak tentýž hráč o pár vteřin později tvrdě napálil míč do břevna.

Ke konci první půle hosté pojistili své vedení. HFK velmi špatně zahrál rohový kop a Vítkovice podnikly bleskurychlý protiútok, na jehož konci stál ostrostřelec Kovařík, který nedal Muchovi šanci.

Ve druhém poločase už hosté spíše hlídali výsledek a do útočení se tolik nehnali. Ale ani této situace nedokázal holický tým využít ke zdramatizování utkání. Ba naopak, nebýt zbytečné dorážky na brankové čáře, mohl domácí tým v 52. minutě prohrávat již 0:3, branka však nebyla správně pro ofsajdovou pozici uznána. A po pár minutách byl domácí brankář nucen vytáhnout další svůj skvělý zákrok, aby zabránil gólu.

Z následujícího brejku se pak urodila vlastně jediná větší šance HFK v druhé půli, střela Hornicha z pravé strany však skončila na tyči. A když deset minut před koncem krásnou střelou ze střední vzdálenosti rozvlnil Hruzík domácí síť potřetí, bylo jasné, že hrstka fanoušků hostů bude s výsledkem dnešního utkání navýsost spokojena.

1. HFK Olomouc – MFK Vítkovice 0:3 (0:2)

Branky: 12. a 41. Kovařík, 80. Hruzík.

Rozhodčí: Ogrodník – Ondráš, Horák. Diváci: 83.

1.HFK: Mucha – Bernard, Kotouč, Buček, Kováč, Šteigl (70. Boscato), Rozsíval, Bořil, Hornich (59. Vodička), Kucharčuk, Heinz. Trenér: Machala.

Vítkovice: Rohel – Cverna, Coufal, Korneta, Hruzík (81. Kovář), Wojnar (83. Cigánek), Dvořák, Musiol, Lukáš (75. Bystrý), Kovařík, Mišinský. Trenér: Jakubek.

Okomentuj jako první článek "FOTO: Borci z Vítkovic zválcovali HFK"