Sobotní odpoledne přilákalo do moderní „Erik“ haly v Olomouci 18.777 diváků, kteří se těšili na své oblíbené hvězdy v obou týmech. Milo nám Buldokům v minulém utkání ve „Vosa“ aréně dokázali nastřílet jedenáct branek, a tak jsme měli obavu a přirozený respekt. Museli jsme se obejít bez nemocného univerzála Vénu, štírka a střelce Jašu, bojovníka a bruslaře Poliho, šikovného pozičního obránce Staňu a hlavně kouče pana Smolíka s masérkou Luckou.

Ještě před utkáním proběhla slavnostní chvilka a to vyvěšení miniatur Buldočích dresů malé Albinky a malého Timura ke střeše arény. Jsou to naši nejmenší potomci a naděje Buldoků do budoucna.

Čekal nás nelehký zápas, protože Milo se postaralo o překvapení minulého kola a zaskočilo favorizované Kačery 7:2! Milo se mohlo opřít o své největší hvězdy Vitase, Timura a brankáře Chudyho. Timur, náš Buldok, nezištně vypomáhá a snaží se přivést tým Mila do play off.

Úvodní minuty utkání se nesly v neskutečném tempu. Rychlé akce se střídaly na obou stranách a náš Změlda Vokoun si nemohl stěžovat na nedostatek práce.

V čase 2:20 jsem šťastně dorazil střelu Pačesa, který od modré orazítkoval pravou tyč. Gólu předcházel drtivý tlak Kopiho a Čolka. Tito mladíci rotovali v útočné třetině soupeře a doslova ho paralyzovali.

Za minutu bylo vyrovnáno po závaru před Vokounovou brankou. Střelci Mila se brzy opět vyznamenali a šli do vedení.

Míša Žova potvrdil střelecké schopnosti a zakončil skvělou kombinaci celé druhé uničovské formace. Bravo chlapci! Třetina skončila a nadšení diváci tleskali ve stoje. Vůbec je nemrzelo zvýšení cen vstupenek na 599 Kč. Na takový hokej se vyplatí přijít.

Druhou třetinu jsme začali lépe a opět zásluhou druhé formace po ose Žova + Žova M byl na konci Osa a nekompromisně uklidil touš do domácí branky. Vedeme 3:2. Hurááá.

Vzápětí Milo vyrovnalo, když využilo pětiminutové absence Změldy Vokouna v naší brance. Šel se občerstvit na střídačku. Pitný režim se musí dodržovat i během zápasu a tak jsme to naprosto chápali. Hokejisté Mila dokázali svým umem a chytrostí strhnout vedení na svou stranu.

My však máme Žovu. Ten po přihrávce Pačesa a souhře s ostatními v pětce vstřelil branku do prostoru mezi chladícími trubkami a sklepením. Podledovka jak má být, krásně pod lapačku. Snajpr Laco se trefil opět po přihrávce všudybyla Pačesa a rázem tu je nový vedoucí. Vedeme a víme, že už si to nenecháme vzít. Posíláme totiž Vokouna zpět do branky.

Střelu El bundy stačil ještě brankář Mila vyrazit, ale Pavel pohotově blafákem zasunul puk do branky. Jupííí. Těsně před druhou sirénou při souboji v rohu kluziště si Pavel přivodil zranění kolena. Volali jsme docenta Koláře a ten po krátkém vyšetření nařídil pitvu u sebe v nemocnici. Smutný Pavel tak končí.

Ve třetí třetině se konečně prosadil střelecky i Pačes. Kombinaci s Albim a Boudou zakončil příklepem do odkryté branky Mila. Krásná branka. Pačes byl velmi aktivní ve střelbě, ale několikrát se mu do střely nebojácně položil Timur a brankář Chudy. Ten musí po utkání vyměnit výstroj, s ementálem se nedá chytat.

V závěru utkání jsem přidal ještě jednu branku po skvělém vybídnutí Osy a hlavně se prosadil Albi, který vletěl mezi obránce, proskočil a nechytatelně zakončil pod tělem Chudyho.

Utkání končí a Buldoci vítězí v poměru 9:6. Jsme zase o dva body bohatší a hlavně jsme předvedli fantrastickou taktickou bitvu, založenou na ležérnosti a pomalém střídání. Kaňkou na výkonu Buldoků jsou dvě vyloučení našich bitkařů El bundy a Brumiho.

Autor: Buldok

V druhém sobotním utkání porazili Kačeři Hynkov 5:3.