FOTO: Černovír podlehl doma Bohuňovicím

V předposledním kole I. A třídy „A“ se utkali soupeři, jejichž stadiony jsou vzdušnou čarou od sebe hodně blízko, a bohuňovičtí fotbalisté by tak mohli dorazit v rámci předzápasového rozcvičení vlastně na kolech či pěšky :-).

Celý zápas probíhal za velkého horka, což se pak projevilo hlavně ve druhé půli. Proto fotbalově mnohem zajímavější a živější byl první poločas, který ze svého pohledu zhodnotil i trenér hostů: „Můžu být spokojený jen s prvním poločasem, kdy jsme dali dvě branky a měli i herní převahu. Paradoxně za situace, kdy jsme mohli přidat třetí gólovou pojistku, se nám zranil kapitán a vlastně hned vzápětí jsme z poslední akce soupeře v první půli dostali gól do šatny.

První větší vzruch na hřišti způsobili domácí po čtvrthodině hry, ale bez úspěšného zakončení. O necelých deset minut později zahrávaly Bohuňovice roh, obrana domácích v čele s gólmanem zaspala, nechala propadnout míč až na druhou tyč k Jasenovskému, a ten z voleje poslal balón do sítě Černovíra.

Šanci na srovnání měli domácí po půlhodině hry, ale na přihrávaný míč na malé vápno nikdo z dobíhajících černovírských hráčů nedosáhnul. Druhá branka hostů padla opět ze standardní situace – na centr od takřka půlící čáry si v šestnáctce nejlépe naskočil Martin Fryčák a hlavičkou překonal Grosse podruhé.

Tři minuty před koncem poločasu mohly Bohuňovice skórovat potřetí. Aleš Fryčák z hloubi pole pěkně potáhnul míč, nahrál doleva Vašenkovi, ten obešel i brankáře, ale při souboji o jeho zpětnou přihrávku se bohuňovický kapitán zranil a do druhé půle již nenastoupil.

Krásnou fotbalovou akci předvedl v poslední minutě poločasu domácí Pulkert. Na své levé straně se probil přes půl hřiště až k brance hostů a jeho přihrávku nakonec zužitkoval na kontaktní gól Kuba.

Druhé dějství už bylo fotbalově slabší. Hosté se snažili hlídat hlavně svůj náskok, a ač se Černovír sice tlačil do útoku, srovnat se mu nepodařilo. Naopak, velké štěstí měli domácí při zakončení bohuňovického Machaly, kdy tečovaný míč jen těsně minul levou tyčku Grossovy brány.

Patnáct minut před koncem se ve výborné pozici ocitl domácí Kuba, ale jeho dorážka mezi tyče nemířila. O chvíli později mohl jít sám na hostujícího brankáře Hodoně Jeřo, ale nestačil dobře zpracovat nahrávku. Trenér Aleksijevič si byl slabšího poločasu ze strany svých svěřenců vědom: „Ve druhém poločase jsme přestali hrát, i když kluky může trochu omlouvat horké počasí. Měl jsem ke konci zápasu mírné obavy, aby nám vzadu nepropadl nějaký dlouhý balón a nedošlo k vyrovnání. Každopádně jsem rád, že jsme to zvládli a vyhráli.

S blížícím se koncem zápasu hosté takticky zdržovali a šetřili síly, protože po dvou vynucených střídáních pro zranění již neměli další čerstvé hráče na lavičce. Uhájit jednobrankovou výhru se jim ale zaslouženě podařilo a po tomto duelu je jasné, že jejich konečné místo v letošní tabulce bude mířit hodně vysoko.

Spokojeně se vyjadřoval i bohuňovický trenér: „S jarní části sezóny jsem maximálně spokojený, i když zpočátku mi trochu dělalo problémy, že jsem s klukama neodehrál ani jediný přípravný zápas v zimní pauze. A přestože vždycky tvrdím, že stále je co zlepšovat, že stále to může být lepší, každopádně chci kluky pochválit, že to byli oni, kdo ve většině zápasů pod mým vedením chtěli hrát a soupeře porazit.

TJ Slovan Černovír – TJ Sokol Bohuňovice 1:2 (1:2)

Branky: 45. Kuba – 23. Jasenský, 34. Fryčák Martin. ŽK: 61. Pulkert, 65. Sedlář, 66., Kuba, 83. Špička, 86. Kudlička – 72. Machala.

Černovír: Gross – Zdráhal, Ježo, Špička, Géc, Kesler (63. Hanousek), Pulkert (63. Pučálka), Okleštěk (79. Guskovič), Vyroubal, Kuba, Havelka. Trenér: Zmrzlý.

Bohuňovice: Hodoň – Nesvadba, Machala, Kouřil (68. Fryčák D.), Jasenovský, Veselský, Fryčák Martin, Beneš, Vašenka, Fryčák A. (46.Opletal), Fryčák Mojmír. Trenér: Aleksijevič.

Foto: Jiří Novotný.

Response code is 400

ŽK

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

Okomentuj jako první článek "FOTO: Černovír podlehl doma Bohuňovicím"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE