V 9. kole I.A třídy „A“ se na černovírském trávníku hrálo v podstatě o šest bodů. Oba dnešní soupeři se před vzájemným duelem pohybovali v průběžné tabulce na spodních příčkách a tříbodová injekce by byla pro oba z nich určitě vítanou vzpruhou.

Takřka sousedské derby nakonec zvládnuli lépe domácí, kteří si dokázali připravit nejen více šancí, ale hlavně je uměli dotáhnout do gólového zakončení. Vědom si toho byl i domácí kouč Zmrzlý: „Naše výhra je docela zasloužená. I soupeř si sice vytvořil pár šancí, ale my jsme měli větší vůli po vítězství. Podle počtu branek jsme vyhráli jednoznačně, i když podle průběhu hry to byl ze dvou třetin času zápas spíš remízový.“

Hosté si začátek utkání zkomplikovali sami svými chybami. Nejprve nedokázal v dobré příležitosti ve 20. minutě překonat černovírského brankáře Rak. A o chvíli později hostující obrana zahrála velmi špatně malou domů, čehož využil Pulkert, který aktivně dotíral na gólmana Hložka, takže míč se nakonec dostal ke Kvapilovi, a ten jej pohodlně poslal do opuštěné brány.

Ve 34. minutě přišla další obranná hrubka Štěpánova. Hbitý Havelka ji dokonale zužitkoval, když přesprintoval svého strážce a přízemní střelou k tyči nedal Hložkovi šanci zasáhnout. Domácí tým tak celkem snadno vedl o dvě branky. „Myslím, že zásadní vliv na vývoj zápasu měly dvě chyby hostů, po kterých obdrželi branky. Nám se to občas při venkovních zápasech stává také, dnes jsme naštěstí využili domácího prostředí, chyby jsme dokázali potrestat a to asi rozhodlo“, zhodnotil první část utkání domácí trenér.

Krátce před poločasovou přestávkou dokázal hostující Zachar vstřelit po signálu ze standardní situace kontaktní branku, ale jak se nakonec ukázalo, byl to dnešní jediný štěpánovský gólový zápis.

Pár minut po přestávce se blýsknul výborným zákrokem Sedlář, když dokázal hlavičku soupeře vytlačit na roh. V začínající 60. minutě bylo znova horko v šestnáctce Štěpánova, atakující Pulkert dokázal nakonec vybojovat míč, jeho střelu hostující brankář sice ještě kryl, ale na následnou Kvapilovu dorážku už byl krátký.

Další domácí gól mohl přidat Havelka, ale jeho střela ve skluzu po Švajdově přihrávce jen těsně minula branku. Na mnohých hráčích hostujícího mančaftu bylo vidět, že s přibývajícími minutami jim docházejí fyzické síly, a Černovír si začal vytvářet územní převahu. I tak ale Štěpánov ještě dokázal deset minut před koncem zápasu zahrozit (opět) ze standardky – Ševčík však dokonale zastoupil brankáře a míč kousek před brankovou čárou vyrazil zpět do pole.

V samém závěru zápasu se na finální podobě výsledku podepsali dva čerstvě střídající domácí hráči. Pučálka vybojoval na pravé straně míč, ve skluzu jej kousek od čáry stačil poslat zpět před bránu hostí, kde se k němu probojoval Kesler a pohodlně jej dopravil do sítě.

Že po závěrečném hvizdu hlavního arbitra spustili domácí fans pyro-oslavu, při které jim zdatně sekundovali domácí hráči, je zbytečné zdůrazňovat :-). Takové fanoušky může Černovíru závidět i mnohý tým ve vyšší soutěži.

TJ Slovan Černovír – TJ Štěpánov 4:1 (2:1)

Branky: 27 a 60. Kvapil, 35. Havelka, 88. Kesler – 38. Zachar. ŽK: 47. Pulkert, 65. Kvapil, 68. Švajda – 27. Rak, 63. Černošek.

Rozhodčí: Grečmal – Pospíšil, Vrána. Diváci: 120.

Černovír: Sedlář – Murárik, Ježo (80. Pučálka), Špička, Géc, Švajda, Pulkert (69. Okleštěk), Zdráhal, Kvapil, Kuba (63. Ševčík), Havelka (86. Kesler). Trenér: Zmrzlý.

Štěpánov: Hložek – Hubáček (59. Chládek), Hladiš, Všetečka, Novák, Černošek (81. Stodola), Rak, Donda (76. Stejskal), Smrček, Tuška, Zachar. Trenér: Chládek.

Okomentuj jako první článek "FOTO: Černovír veledůležité utkání zvládnul"