FOTO: Češky i přes nadějný začátek na Švýcarky nestačily

Sportovní hala UP je o posledním dubnovém víkendu zasvěcena mezinárodnímu ženskému florbalu. Po sedmi letech se do Olomouce vrátil turnaj Euro Floorball Tour a ve vzájemných zápasech se tu střetávají výběry Finska, Švédska, Švýcarska a pořádajícího Česka. První hrací den nastoupily české reprezentantky proti papírově nejslabšímu soupeři – Švýcarsku. 

Domácí dívky začaly zápas hodně zostra, neuběhla ještě ani první minuta a Kapcová vstřelila úvodní branku. Domácí tlak pokračoval i nadále, ale chybělo přesné zakončení. V 16. minutě byla na pět minut vyloučená Rüttimannová, Švýcarky se však v oslabení bránily velmi dobře. Pak ovšem Mischlerová hrála bez hokejky a domácí tým šel do dvojnásobné přesilovky. Tu velmi záhy zužitkovala Ratajová a domácí výběr odcházel do šaten se slibným dvougólovým náskokem.

Prostřední část se však Češkám vůbec nevyvedla a dá se říct, že vlastně o dnešním utkání rozhodla. Hostující tým v ní velmi  rychle skóroval a i přes branku Kubišové na 3:1 to byly dívky z alpské země, kde převzal otěže zápasu. Třemi brankami otočily průběžné skóre ve svůj prospěch a do poslední části tak nakonec vstupovaly s nejtěsnějším vedením.

Fantastické publikum i ve třetí třetině neustále povzbuzovalo domácí dívky a doufalo ve výsledkový obrat. Jenže česká obrana nechala příliš prostoru Gämperliové, a ta ve 43. minutě dala pátou švýcarskou branku. Češky mohly kontrovat z nařízeného nájezdu za faul na Halfarovou, ale Bílá švýcarskou gólmanku nepřekonala. Minutu před koncem si domácí trenérská dvojice vzala time-out a po něm zkusila hru bez brankářky. Jenže česká ztráta míčku uprostřed pole znamenala gól Švýcarky Ulblerové do prázdné brány, která tak stanovila finální výsledek na 3:6.

Česká republika – Švýcarsko 3:6 (2:0, 1:4, 0:2)

Branky: 1. Kapcová, 19. Ratajová , 26. Kubišová – 22. Spichigerová, 33. a 39. Rüttimannová, 37. Gerigová, 43. Gamperliová, 60. Ulberová.

Rozhodčí: Kumerdanks- Kristapsons (oba LAT). Diváci: 603.

Foto: Jiří Novotný.

01-EFT_CZE_SWI.jpg02-EFT_CZE_SWI.jpg03-EFT_CZE_SWI.jpg04-EFT_CZE_SWI.jpg05-EFT_CZE_SWI.jpg06-EFT_CZE_SWI.jpg07-EFT_CZE_SWI.jpg08-EFT_CZE_SWI.jpg09-EFT_CZE_SWI.jpg10-EFT_CZE_SWI.jpg11-EFT_CZE_SWI.jpg12-EFT_CZE_SWI.jpg13-EFT_CZE_SWI.jpg14-EFT_CZE_SWI.jpg15-EFT_CZE_SWI.jpg16-EFT_CZE_SWI.jpg17-EFT_CZE_SWI.jpg18-EFT_CZE_SWI.jpg19-EFT_CZE_SWI.jpg20-EFT_CZE_SWI.jpg21-EFT_CZE_SWI.jpg22-EFT_CZE_SWI.jpg23-EFT_CZE_SWI.jpg24-EFT_CZE_SWI.jpg25-EFT_CZE_SWI.jpg26-EFT_CZE_SWI.jpg27-EFT_CZE_SWI.jpg28-EFT_CZE_SWI.jpg29-EFT_CZE_SWI.jpg30-EFT_CZE_SWI.jpg31-EFT_CZE_SWI.jpg32-EFT_CZE_SWI.jpg33-EFT_CZE_SWI.jpg34-EFT_CZE_SWI.jpg35-EFT_CZE_SWI.jpg36-EFT_CZE_SWI.jpg

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. FOTO: Opět ta prostřední třetina…

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE