Překvapení se nekonalo. Nové Sady porazily Chválkovice.Nové Sady bez problémů porazily Chválkovice.

Olomoucké derby v krajském přeboru vyznělo jasně pro Nové Sady, které porazily bez větších problémů Chválkovice 4:0. Hosté chtěli hrát na brejky. Za celý zápas se však skoro k žádnému nedostali. Naopak hned v úvodu inkasovali. Po rohu se nejlépe zorientoval ve vápně Vilém Papica a pohotově usměrnil skákající míč do sítě.

„Všechno vzalo za své už v páté minutě. Zase to byla nepohlídaná standardka, přitom jsme si říkali, že si na to musíme dávat pozor. To nás srazilo,“ řekl po zápase trenér hostů Zbyněk Odstrčil.

Skóre se znovu měnilo ve 25. minutě. Další chybu Chválkovic potrestal opět Papica. Hosté nejprve zahráli malou domů a následoval nepřímý kop. Před ním se novosadští ve velké počtu domlouvali, jak s nabídnutou šancí naloží. První střela v síti ještě neskončila. Jenže Papica zase prokázal čich na góly, když stál kde měl, a bez problémů uklidil balón do branky. „Jen jsme se bavili, kdo vystřelí. Tady je spousta hráčů, kteří tohle dokáží zahrát. Muselo se určit, kdo to kopne. Já jsem se posunul na levou stranu a odrazilo se to přesně ke mně,“ vysvětloval autor dvou gólů.

Novosadský střelec přitom dlouho léčil zranění a navíc stále není úplně v pořádku. Pro svůj tým je však nesmírně důležitý. „Každý je rád, když dá gól. Je to samozřejmě práce celého týmu. Necítím se ale pořád stoprocentně a hraju celý zatejpovaný. Nemám moc natrénováno, protože jsem byl celou zimu zraněný. Za sebou mám čtyři tréninky. Ve středu hrajeme další zápas. Trenér to zhodnotil tak, že pošetříme síly. Střídal i David Škoda,“ nastínil Papica důvody, proč šel po sedmdesáti minutách ze hřiště.

Třetí gól přidali domácí po dalším standardní situaci. Na dobře kopnutý přímý kop si ve 33. minutě naskočil Miroslav Navrátil a hlavou mířil přesně. Poslední trefu měl na svědomí David Dvorský, který se v 71. minutě parádně opřel z první do míče a vymetl šibenici.

Hosté však mohli odjet i s větším přídělem. Kouče Chválkovic hlavně mrzelo, že jeho tým nehrál v derby důstojnější roli. „Soupeř byl lepší a zaslouženě vyhrál. Nové Sady jsou velice dobré v kombinaci a mají dobrou přechodovou fázi. V této soutěži to je nadstandardní soupeř. Nás sužují v poslední době zdravotní problémy hráčů. Minule se zranil Štrbík. Zahrada má utrženou achilovku. Máme tam i další zraněné. Pro nás to je těžká situace. Horko těžko jsme to dávali dohromady. Povolali jsme kluky z béčka. Kvalita ale chyběla. Dopředu jsme byli strašně málo odvážní,“ doplnil Odstrčil a pokračoval. „Prakticky jsem si dali první dva góly sami. U druhého to byla úplně nesmyslná malá domů. Třetí gól zase nepohlídaná standardní situace. To se hraje velice těžko,“ uzavřel kouč poraženého týmu.

FK Nové Sady – SK Chválkovice 4:0 (3:0)

Branky: 5. a 25. Papica, 33. Navrátil, 71. Dvorský. Rozhodčí: Polanský – Slota, Fojtek. ŽK: Pokorný. Diváků: 201.

Nové Sady: Zbořil – Kopp, Navrátil, Vacek, Halady – Blaha, Dvořák, Škoda (78. Hodis), Dvorský – Režný, Papica (71. Urbánek). Trenér. Karel Trnečka.

Chválkovice: Voslař – Beneš, Korec (75. Ponížil), Sázel, Vališ – Vávra (32. Kmeť), Koňarik (86. Lejsek), Václavík (40. Pokorný), Mifka – Toman, Kvapil (77. Spáčil). Trenér: Zbyněk Odstrčil.

Nové Sady doly Chválkovicím čtyři góly 01.JPGNové Sady doly Chválkovicím čtyři góly 02.JPGNové Sady doly Chválkovicím čtyři góly 03.JPGNové Sady doly Chválkovicím čtyři góly 04.JPGNové Sady doly Chválkovicím čtyři góly 05.JPGNové Sady doly Chválkovicím čtyři góly 06.JPGNové Sady doly Chválkovicím čtyři góly 07.JPGNové Sady doly Chválkovicím čtyři góly 08.JPGNové Sady doly Chválkovicím čtyři góly 09.JPGNové Sady doly Chválkovicím čtyři góly 10.JPGNové Sady doly Chválkovicím čtyři góly 11.JPGNové Sady doly Chválkovicím čtyři góly 12.JPGNové Sady doly Chválkovicím čtyři góly 13.JPGNové Sady doly Chválkovicím čtyři góly 14.JPGNové Sady doly Chválkovicím čtyři góly 15.JPGNové Sady doly Chválkovicím čtyři góly 16.JPGNové Sady doly Chválkovicím čtyři góly 17.JPG