Florbalová Extraliga žen měla v minulém týdnu nabitý program, naplánována byla dvě hrací kola. V úterý se olomoucký tým vracel z Liberce s prázdnou, svou reputaci mohl napravit v neděli proti Střešovicím.

Minulý domácí zápas proti Vítkovicím opouštěli příznivci FBS s dobrým pocitem, viděli velmi dramatické utkání a prohra s favoritem soutěže o jednu branku se dá považovat za velký úspěch. Nedělní duel se Střešovicemi byl pro diváka rovněž atraktivní, byť domácí hráčky napínaly nervy svých fanoušků k prasknutí a o své výhře definitivně rozhodly až v posledních minutách hry.

První polovina zápasu se pro Olomouc nevyvíjela vůbec dobře. Tatran v úvodní třetině dokázal v rozmezí necelých dvou minut dvakrát skórovat a Janošová pak svou první brankou jen snižovala na 1:2. Chvíli poté ovšem následovaly dvě chyby v rozehrávce FBS, soupeř je ale nedokázal potrestat.

Nesoustředěná obranná hra olomouckých pokračovala i na začátku prostřední třetiny a tentokrát se to projevilo i na výsledku. Neuplynuly ještě ani čtyři minuty a domácí tým prohrával 1:5. Trenér Otáhal si naprosto správně vzal oddechový čas, aby své svěřenkyně zklidnil. Což se mu povedlo, protože až do konce zápasu byl domácí celek jednoznačně lepší a zvlášť ve zbytku druhé třetiny hosty vlastně k ničemu nepustil. „V time-outu jsem říkal, že naše hra v obraně musí být kompaktnější a musíme počkat na chyby soupeře. Poté, co jsme se dostali na kontaktní gól, byli jsme aktivnějším týmem a soupeře dostali pod tlak,“ hodnotil zlomové okamžiky kouč FBS.

Nejprve krátce po oddechovém času znova skórovala Janošová a pak Pavlíková nádhernou křížnou přihrávkou vysunula nabíhající Zamazalovou, která se v koncovce nemýlila. Takřka přesně v polovině zápasu Janošová zkompletovala svůj hattrick a domácí tým tak prohrával jen o jedinou branku. Střešovický trenér Vybíral reagoval podobně jako před pár minutami jeho protějšek z FBS oddechovým časem. Olomoučanky se ale nenechaly vyvést z tempa a až do konce druhé třetiny jasně soupeřky přehrávaly, přes množství šancí v ní však gólmanku Drbalovou už nepřekonaly.

Do poslední třetiny kouč Otáhal trochu zamíchal se sestavou. „Udělal jsem nějaké změny, abychom měli víc sil na závěr a dokázali zápas rozhodnout již v normální hrací době, protože jsme chtěli získat tři body. A shodou okolností nakonec střídající hráčka dala důležitý šestý gól,“ zhodnotil s mírným úsměvem svoji taktiku.

I v závěrečné dvacetiminutovce měl FBS převahu, byť už ne natolik výraznou jako v předchozích minutách. I tak ale po střele Reimerové ve 48. minutě došlo ke srovnání skóre a domácí děvčata zařadila vyšší rychlostní stupeň a hnala se za výhrou. Domácí diváci mohutně povzbuzovali hráčky v bílých dresech a hra se v těchto okamžicích přelévala za strany na stranu.

Tři minuty před koncem Sklenářová individuálně prošla středem hřiště, její střelu Drbalová ještě stačila vyrazit, ale Mošťková úspěšnou dorážkou vstřelila svoji první extraligovou branku a FBS se tak dnes poprvé ujal vedení. Tatran se s tímto stavem nechtěl smířit a většinu následujících minut hrál bez brankářky, tedy se šesti hráčkami v poli. Navíc svým spoluhráčkám situaci poněkud zkomplikovala Reimerová, která byla vyloučena za hraní rukou.

Ale i v početním oslabení se necelou minutu před koncem dostala k míčku Zamazalová, prodloužila jej na volnou Suchánkovou a tato mladičká hráčka zakončovala do opuštěné brány. Obrat v zápase byl dokonán a tři důležité body zůstaly v Olomouci.

Trenér domácích měl po zápase rozporuplné pocity: „S výsledkem jsem spokojený, s předvedenou hrou mnohem méně. Ve chvílích, kdy jsme zbytečně otevřeli prostor, soupeř to dokázal využít brejkovými situacemi, hrál se moc bláznivý florbal a v této fázi zápasu byli hosté lepší. Nám tento hurá florbal nesedí, což se ukázalo v Liberci a i dnes. Takhle prostě hrát nemůžeme.

TEMPISH FBS Olomouc – Tatran Omlux Střešovice 7:5 (1:2, 3:3, 3:0)

Branky: 17., 25. a 31. Janošová, 28. Zamazalová, 48. Reimerová, 57. Mošťková, 60. Suchánková – 11. Vachušková, 12. Machačová, 21. Köhlerová, 24. Reindlová, 24. Chaloupková.

Rozhodčí: Hejnová, Romančáková. Diváci: 100.

Olomouc: Tomšová – Reimerová, Janošová, Pavlíková, Suchánková, Pařízková, Martinková, Oháňková, Kamínková, Zamazalová, Mošťková, Sklenářová,  Jakubkovičová, Seevaldová, Lišková, Bestrová, Grufíková. Trenér: Otáhal.

Střešovice: Drbalová – Vachušková, Köhlerová, Reindlová, Sedmíková, Nemravová, Machačová, Prokšanová, Zabavská, Matěvosova, Chaloupková, Červová, Vlachová, Lálová, Brotánková, Kramperová. Trenér:  Vybíral.

Okomentuj jako první článek "FOTO: Dívky z FBS otočily zápas proti Střešovicím"