O tomto víkendu začalo florbalové play-down o udržení v nejvyšší soutěži žen. Soupeřem olomouckého FBS je celek Sokol Královské Vinohrady a první dva zápasy naznačily, že boj o setrvání v extraligové soutěži nebude vůbec jednoduchý.

Což ostatně prorokovala i hrající trenérka Pavlíková v rozhovoru po minulém zápase proti Ostravě, v němž se domácímu týmu nepodařilo vybojovat účast v play-off a FBS tedy musí zabojovat o své zachování v Extralize žen. Po prvních dvou zápasech na olomoucké půdě je stav 1:1 a série se stěhuje na další dva duely do Prahy.

Stejně jako ve smolném sobotním utkání, v němž nakonec o výhře hostů rozhodlo prodloužení, byl i v neděli FBS lepším a aktivnějším celkem. Už od první třetiny se více tlačil do útoku, ale chybělo úspěšné zakončení. Snad největší šanci úvodní třetiny měla na své florbalce Oháňková, ale výborná gólmanka hostů dokázala její střelecký pokus vyrazit. „Jsem si vědoma, že máme problémy se zakončením, to je naše dlouhodobá bolístka. Doufám však, že dnes se to zlomilo, že holky uvěřily tomu, že soupeře dokážeme porazit, i když se nám v koncovce moc nedaří“, hodnotila po zápase domácí trenérka.

Několik příležitostí si v úvodní třetině vypracoval i soupeř Prahy, ale síť za zády Tomšové se i v těchto případech ani jednou nerozvlnila. Těsně před koncem 20. minuty mohla skórovat Mošťková, ale brankářka hostů skvělým zákrokem nohou zlikvidovala i tuto šanci.

Od druhé třetiny jednoznačně dominovaly na palubovce dívky FBS. Zatlačily svého soupeře na dlouhé minuty na svou vlastní polovinu, leč gól do sítě Vinohrad stále ne a ne padnout. A tak přišel trest – Jakubkovičová chybovala v rozehrávce na vlastní polovině, namazala míček soupeři a pro Tvrzníkovou už nebyl problém překonat domácí brankářku.

Také v poslední třetině měly domácí hráčky znatelně více ze hry a zdálo se být jen otázkou času, kdy se konečně někdo z domácího týmu brankově prosadí. Podařilo se to po individuální akci z pravé strany Zamazalové a její radost neznala mezí.

Minutu poté mohla skórovat Mošťková, ale vinohradská brankářka si se závarem před brankou poradila a opět podržela své spoluhráčky. Zcela po zásluze byla tato gólmanka vyhlášena po zápase nejlepší hráčkou Vinohrad.

Po vyrovnávací brance se domácí tým zakousl do svého soupeře o to víc, což vycítila i hrstka přítomných diváků a svým povzbuzováním hnala FBS do dalšího boje. Rozhodující gól vstřelila po skrumáži před Vyrobíkovou Seevaldová v 51. minutě a definitivně tak zlomila olomoucké střelecké prokletí.

Hosté z Prahy však nechtěli dát svou kůži lacino a v posledních minutách hry sáhli k variantě hry bez brankářky, ale ani tato početní výhoda v poli jim nepomohla, a FBS tak mohl zcela po zásluze slavit své první vítězství v play-down.

S výsledkem a hlavně výkonem svých svěřenkyň byla spokojená i olomoucká trenérka: „Myslím si, že po oba dva dny jsme byli lepším týmem. Dnes jsme svoji převahu konečně i zužitkovali, protože se nám podařilo zvítězit. Pokud budeme pokračovat v takových výkonech jako dnes, jsem přesvědčena, že tuto sérii v play-down rozhodneme již v příštím domácím utkání.

TEMPISH FBS Olomouc – TJ Sokol Královské Vinohrady 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)

Branky: 44. Zamazalová, 51. Seevaldová – 32. Tvrzníková

Rozhodčí: Petřík, Podlesný. Diváci: 26.

Olomouc: Tomšová – Reimerová, Janošová, Pavlíková, Martinková, Oháňková, Kamínková, Hendrychová, Zamazalová, Mošťková, Sklenářová, Jakubkovičová, Seevaldová, Lišková, Bestrová, Grufíková. Trenérka: Pavlíková.

Vinohrady: Vyrobíková – Panková, Macurová, Sladkovská, Tvrzníková, Reichová, Čermáková, Strejcovská, Trunečková, Lingová, Vejvodová, Bartošová, Jiříčková, Černovská, Šádková, Batíková, Vavřinová, Dobisiková. Trenér:  Svoboda.

Okomentuj jako první článek "FOTO: Dívky z FBS se chtějí v Extralize zachránit"