FBS_SKV

Veledůležitý sedmý zápas florbalového play-down olomoucké hráčky nezvládly a díky mizerné koncovce jej prohrály. Znamená to tedy, že letošní sezóna pro ně nekončí, ba naopak, o zachování v nejvyšší soutěži budou muset ještě hodně bojovat.

Jejich příštím soupeřem bude Tatran Omlux Střešovice a tým, který na zápasy prohraje, sestupuje do nižší soutěže. Vítěz pak bude hrát baráž, kde svou extraligovou účast bude nutné potvrdit výhrou. První dva zápasy se hrají již tento víkend v Praze, o týden později se bude hrát na Hané.

Dnešní rozhodující duel byl v mnohém opačnou kopií posledního domácího zápasu proti stejnému soupeři. Hráčky FBS byly v prvních dvou třetinách lepším týmem a vysoko vytaženým napadáním ve dvojici již u branky soupeře dostaly dívky ve žlutých dresech pod tlak, z nějž se urodilo i dost šancí. Ale zatímco ve středu to FBS padalo do branky skoro samo, dnes se znova projevila klasická olomoucká neschopnost dát branku.

Úvodní gól sice padl z hole Martinkové, jenže to bylo do vlastní sítě. Ale ani tato nečekaná branka nesrazila domácí tým, který pokračoval ve svém náporu. Bohužel bezzubém. Tři minuty před koncem třetiny mohl přijít gólový trest, Tomšová však fantastickým zákrokem zlikvidovala stoprocentní tutovku hostů.

I v prostřední fázi zápasu FBS tlačil, góly však z brejků střílel soupeř. Zvlášť branka na 0:3 byla velmi vyvedená – Trunečková našla úplně volnou Tvrzníkovou a ta pohodlně zakončovala do odkryté brány. Když pak pár vteřin před koncem byla vyloučena olomoucká Bestrová za špatné střídání, bylo evidentní, že případný zvrat v zápase bude pro domácí hodně těžký.

Fantastičtí diváci hnali oba týmy do boje i v poslední třetině, ale po čtvrté brance Vinohrad bylo vidět, že do odhodlání FBS se začíná vkrádat rezignace a frustrace z vývoje zápasu. Nicméně deset minut před koncem Pavlíková coby správná hrající trenérka ještě vydolovala jiskřičku naděje. Nejprve prošla středem hřiště, její následnou střelu Vyrobíková maskou vyrazila k Frankové, která konečně vsítila olomouckou branku.

S postupujícím časem se hostující dívky spokojily s pasívnější hrou na jistotu, protože tušily, že dnes zvítězí. Přesto občas zahrozily u olomoucké branky a za zmínku stojí krásná individuální akce Macurové, která si při vyjetí z rohu krásně povodila skoro všechny hráčky FBS.

Tatáž hráčka pak dvě minuty před koncem při olomoucké hře bez gólmanky pečetila střelou do prázdné brány výhru Vinohrad a bylo rozhodnuto. Přešťastné hostující hráčky pak se sirénou, která oznámila konec zápasu, naskákaly na hrací plochu, vytvořily chumel okolo brankářky a pokřikem a poskakováním dávaly najevo pochopitelnou radost ze zvládnutého play-down.

Olomučanky naopak popadaly na střídačku a jejich hluboké zklamání bylo očividné a jak už to tak bývá, u některých nechyběly ani slzičky. Pohledy do prázdna byly naprosto výmluvné a trenérka těžko hledala slova. „Já fakt nevím, nevím co říct. Dnešní zápas byl extrém. Holky dřou, snaží se, ale nepadá nám to tam. Myslím, že jsme prohrály nezaslouženě. Co je nám však platná převaha, když totálně chybí brankové zakončení.

Nezbývá tedy než doufat, že hráčky FBS ještě najdou sílu zabojovat v tomto ročníku, že se jim v nadcházejících zápasech o bytí či nebytí podaří protrhnout střelecké trápení a že diváci v Čajkaréně bude i v příštím roce vidět extraligový florbal.

TEMPISH FBS Olomouc – TJ Sokol Královské Vinohrady 1:5 (0:1, 0:2, 1:2)

Branky: 50. Franková – 10. Martinková (vlastní), 28. Trunečková, 39. Tvrzníková, 48. Strejcovská, 58. Macurová.

Rozhodčí: Petřík, Podlesný. Diváci: 73.

Olomouc: Tomšová – Reimerová, Janošová, Pavlíková, Martinková, Oháňková, Zamazalová, Mošťková, Sklenářová, Jakubkovičová, Seevaldová, Lišková, Bestrová, Grufíková. Trenérka: Pavlíková.

Vinohrady: Vyrobíková  – Panková, Macurová, Sladkovská, Tvrzníková, Reichová, Honzová, Čermáková, Strejcovská, Trunečková, Lingová, Vejvodová, Bartošová, Jiříčková, Šádková, Batíková, Vavřinová, Dobisiková. Trenér: Svoboda.

Okomentuj jako první článek "FOTO: Extraligu žen bude nutno ještě vyválčit"