FSBOstravaUvod

Poslední kolo základní části florbalové Extraligy žen pojali olomoučtí pořadatelé ve velkém stylu. Celou sobotu se na palubovce univerzitní haly odehrával „Souboj měst“, který vyvrcholil extraligovým zápasem. V něm měly domácí hráčky postup do play-off plně ve svých rukách, protože stačilo jakkoliv vyhrát…

Že to nebude snadné, se Olomučanky přesvědčily velmi záhy. Ostravská Káčová pohotově dorazila míček za záda Tomšové a hosté vedli. Jenže o dvě minuty později Lišková bravurně pronikla po levé straně, nepříliš prudkou střelou ostravskou gólmanku překvapivě překonala a srovnala na 1:1. Hostující celek byl ale v první třetině lepší, což potvrdil i pohlednou kombinací mezi  Káčovou a Režnarovou, kdy druhá jmenovaná poslala v 9. minutě hostující tým znova do vedení. I po zbytek první části měla Ostrava herně navrch, ale skóre se už neměnilo.

Druhá třetina přinesla zcela jiný obraz hry, domácí hráčky byly mnohem běhavější a hosty začaly tlačit do defenzivy. Domácí hrající trenérka Pavlíková si toho byla vědoma: „Ve fázích zápasu, kdy jsme začaly běhat, jsme Ostravu přehrávaly, což se projevilo hlavně ve druhé třetině. Bohužel většinu času jsme hrály bez pohybu a takto se vyhrát nedá.

I když v úvodu prostřední třetiny FBS opět inkasoval, zlepšený pohyb na hřišti přinesl ovoce v podobě branek Oháňkové a Mošťkové a tím pádem i srovnání stavu. Na domácích florbalkách byly i další šance, ty už ale gólem neskončily. „Našim velkým problémem je proměňování šancí a i dnes se ukázalo, že nám tato důležitá fáze hry prostě nejde“, povzdechla si po utkání Pavlíková.

Domácí celek si však nepohlídal konec třetiny, kdy Režnarová minutu před jejím koncem využila zaváhání v obraně FBS a znova vychýlila stav průběžného skóre na stranu Ostravy.

V poslední třetině se sice FBS sympaticky snažil o otočení výsledku, ale hosté mu toho moc nedovolili. A když pak v 53. minutě severomoravské florbalistky odskočily do dvoubrankového vedení, na hole FBS se začala vkrádat nervozita a Ostrava začala na hřišti o to více dominovat.

Poslední minuty se sice většinou odehrávaly na polovině hostů, ale míček v jejich síti neskončil. A nepomohla tomu ani hra bez brankářky, ke které se domácí tým uchýlil v posledních dvou minutách tohoto zápasu.

Domácí FBS tak nezužitkoval obrovskou šanci probít se do play-off, takže na všech hráčkách bylo vidět obrovské zklamání a sem tam i slzičky. Zklamaná byla pochopitelně i domácí trenérka: „Postup do play-off jsme měly ve svých rukách, ale nevyužily jsme toho, neodehrály jsme to, co jsme schopny odehrát. Po dnešku panuje velké zklamání, protože výhrou v minulém zápase v Praze jsme se velmi přiblížily play-off, bohužel se nám to nepodařilo dotáhnout do konce.

Zbývá tedy jen doufat, že celek FBS zvládne následné play-down a že Extraliga žen zůstane zachována v Olomouci i pro příští rok. „Jsme v posledních letech sice takřka pravidelným účastníkem play-down a mohly bychom zdánlivě těžit z těchto zkušeností, naším soupeřem je však tým, se kterým se nám v základní části zrovna moc nedařilo. Do zápasů půjdeme s tím, že nejsme jednoznační favorité a budeme muset hodně zabrat, abychom to urvaly v náš prospěch. Je to zkrátka soupeř, se kterým to bude bolet, ale budeme to muset ubojovat,“ je si vědoma Pavlíková.

I přes své dnešní zklamání však dokázala pozitivně ohodnotit přístup diváků: „Divácká atmosféra byla super, fandili naši i ostravští fanoušci, takže souboj měst to byl nejen na hřišti ale i v hledišti. A tak to má být.

TEMPISH FBS Olomouc – FBC ČPP BONUSIA Ostrava 3:5 (1:2, 2:2, 0:1)

Branky: 5. Lišková, 25. Oháňková, 29. Mošťková – 3. a 23. Káčová, 9. a 39. Režnarová, 53. Wolfová.

Rozhodčí: Konečná, Wienerová. Diváci: 609.

Olomouc: Tomšová – Reimerová, Janošová, Pavlíková, Suchánková, Martinková, Oháňková, Kamínková, Hendrychová, Zamazalová, Mošťková, Sklenářová, Peřinová, Jakubkovičová, Seevaldová, Lišková, Bestrová, Grufíková. Trenérka: Pavlíková.

Ostrava: Holubová – Kahánková, Vinklerová, Wolfová, Kotzurová, Podroužková, Šuranyiová, Šablaturová, Voláková, Viciánová, Škopková, Lichnová, Paloncyová, Káčová, Režnarová, Pišteková, Kajfoszová, Stankušová. Trenér:  Robenek.

Okomentuj jako první článek "FOTO: FBS si play-off Extraligy žen nezahraje"