V pošmourném nedělním listopadovém podvečeru se vyplatilo jít v Olomouci na florbal, přestože i největší domácí optimista a florbalový patriot předpokládal, že hosté si v pohodě odvezou tři body a jedinou nezodpovězenou otázkou zůstávalo, kolikrát bude FBS lovit míček z vlastní branky.

Deváté kolo Extraligy žen totiž přivedlo na plochu Čajkarény lídra této soutěže – celek z Vítkovic – a první dvě třetiny potvrzovaly nespornou kvalitu hostů. Dívky ze severu Moravy byly jednoznačně lepším týmem, což se projevilo i na průběžném stavu zápasu.

Úvodní branku vstřelila odchovankyně FBS  Pantělejevová, která je momentálně na hostování ve Vítkovicích. Když pak krátce po zahájení prostřední části utkání vítkovická Paloncyová zvyšovala na 0:4 a ve 29. minutě znova Pantělejevová  po pohledné kombinační akci na jeden dotek přidala další branku, s domácím týmem to vypadalo hodně špatně.  Jenže pak se začaly na palubovce dít málokdy vídané věci…

Většinu hrací doby ve druhé třetině se hrálo na domácí polovině a FBS se tak k zakončení moc nedostal. Jednu z minima šancí však pět minut před sirénou gólově zúročila Zamazalová a od té doby se hra domácích viditelně zlepšila. „Proti takovému soupeři není co ztratit a po druhé třetině jsme si řekli, že se pokusíme neinkasovat a naopak nějaký ten gól dát, což se povedlo. Jednou z příčin bylo i to, že tým byl uvolněný a nebyl pod tlakem,“ podotkl domácí kouč.

Poslední třetinu sehrály Olomoučanky naprosto famózně a hned její začátek byl jako z říše snů. Uplynulo osm sekund a Sklenářová poslala míček do vítkovické sítě. Autorka této branky pak byla vyhlášena nejlepší domácí hráčkou a i ona měla z dramatického zápasu dobrý pocit: „Samozřejmě že s dneškem je maximální spokojenost, hlavně pak s poslední třetinou. Do zápasu jsme nešly rozhodně jako favoritky, čekaly jsme, že dostaneme i víc gólů a první část zápasu tomu napovídala. Obrat v utkání byl dle mého zapříčiněn i tím, že dnes nás bylo na střídačce hodně, takže síly nám vydržely až do konce.

Další domácí gól přidala v končící přesilovce po asistenci Oháňkové Janošová a hosté se najednou mohli začít strachovat o výsledek. Následně sice několikrát zahrozili před brankou FBS, ale Tomšová předvedla mnoho výborných zákroků a své spoluhráčky podržela. Drama finišovalo dvě a půl minuty před koncem, když Seevaldová svým zakončením snižovala na rozdíl jediného gólu. Domácí diváci mohutným povzbuzováním hnali své hráčky k případnému vyrovnání, vítkovický tým však v závěrečných minutách už nepřipustil žádnou komplikaci a nakonec zuby nehty ubránil své nejtěsnější vítězství.

Ač tedy florbalistky FBS prohrály, s dnešním zápasem mohou být spokojeny, stejně jako diváci, kteří jim připravili bouřlivé ovace. Chválou nešetřil i trenér Otáhal: „Jsem spokojený.  Výtku bych měl snad jen k nekoncentrovanému výkonu na začátku prvních dvou třetin, kdy jsme zbytečně inkasovali. Ale v poslední fázi to byl supervýkon a nechybělo moc a mohli jsme překvapit ještě více a dokonce získat i nějaký ten bod.

TEMPISH FBS Olomouc – 1. SC Vítkovice OXDOG 4:5 (0:3, 1:2, 3:0)

Branky: 36. Zamazalová, 41. Sklenářová, 51. Janošová, 58. Seevaldová – 5. a 29. Pantělejevová, 9. Niemcová, 11. Ferenčíková, 21. Paloncyová.

Rozhodčí: Krátký, Vojkůvka. Diváci: 165.

Olomouc: Tomšová – Reimerová, Janošová, Pavlíková, Suchánková, Pařízková, Martinková, Oháňková, Kamínková, Zamazalová, Mošťková, Sklenářová,  Jakubkovičová, Seevaldová, Lišková, Bestrová, Grufíková. Trenér: Otáhal.

Vítkovice: Kubíčková – Šponiarová M., Hložánková, Šrotová, Pantělejevová, Kiecková, Ferenčíková, Niemcová, Mandátová, Pastušková, Šponiarová Z., Miksová, Enenkelová, Kociánová, Šupáková, Vobořilová, Paloncyová. Trenér:  Velecký.

Okomentuj jako první článek "FOTO: Florbalistky FBS byly v duelu s Vítkovicemi krůček od senzace"