FOTO: Futsalem proti rasismu

Z iniciativy studentů FTK UP se ve čtvrtek 13. prosince 2018 odehrál první mezinárodní futsalový zápas posluchačů zmíněné fakulty proti Erasmus studentům a nesl se v duchu iniciativy Say no to racism.

Erasmovský výběr byl tvořen většinou studenty ze Španělska, tedy ze země, kde speciální fotbalové genetické informace jsou pravděpodobně obsaženy v DNA mnohých obyvatel. Fakultní barvy reprezentovali hlavně studenti, kteří mají s fotbalem či futsalem bohaté zkušenosti i na velmi vysoké úrovni.

A právě tyto zkušenosti se výsledkově projevily v prvním poločase, kdy převaha fakultního týmu byla od počátku docela zřetelná. Ke konci první půle nakonec čeští borci polevili v nasazení a Erasmus výběr zkorigoval výsledek na solidních 6:4.

Protože v dnešním klání ale o výsledek vůbec nešlo, o přestávce se hráči dohodli, že dojde k částečnému promíchání týmů, aby se síly více vyrovnaly a zápas byl pro hráče i diváky zajímavější, a začínalo se navíc znova od stavu 0:0. I v této části utkání hráči v zelených dresech nakonec s přehledem zvítězili, ale poražený tým nebyl vůbec deprimován, a poměrně bohatá divácká návštěva odměnila všechny dnešní aktéry potleskem.

Foto: Jiří Novotný.

01-FTKErasmus.jpg02-FTKErasmus.jpg03-FTKErasmus.jpg04-FTKErasmus.jpg05-FTKErasmus.jpg06-FTKErasmus.jpg07-FTKErasmus.jpg08-FTKErasmus.jpg09-FTKErasmus.jpg10-FTKErasmus.jpg11-FTKErasmus.jpg12-FTKErasmus.jpg13-FTKErasmus.jpg14-FTKErasmus.jpg15-FTKErasmus.jpg16-FTKErasmus.jpg17-FTKErasmus.jpg18-FTKErasmus.jpg19-FTKErasmus.jpg20-FTKErasmus.jpg21-FTKErasmus.jpg22-FTKErasmus.jpg23-FTKErasmus.jpg24-FTKErasmus.jpg25-FTKErasmus.jpg26-FTKErasmus.jpg27-FTKErasmus.jpg28-FTKErasmus.jpg29-FTKErasmus.jpg30-FTKErasmus.jpg

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

Okomentuj jako první článek "FOTO: Futsalem proti rasismu"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE