Ve vloženém 14. kole Krajského přeboru mohli hněvotínští fotbalisté odčinit tři prohry za sebou v minulých zápasech. Na domácím stadionu se střetli s rezervou Holice, kterou vede impulsivní trenér Petar Aleksijevič. Ač tým hostů je tvořen dosti mladými hráči, podal dobrý taktický výkon a za svou výhru získal tři body.

Hned od začátku utkání to byli mladíci z béčka HFK, kdo měl hru víc pod kontrolou a kdo si vytvářel větší šance. Záložník Buček mohl skórovat již v 10. minutě, ale s jeho slabučkou střelou zblízka si Běhalík poradil. O pět minut později však domácí gólman chyboval, když si s výkřikem „Mám“ vyběhnul na hranici šestnáctky pro míč. Než se k němu dostal, tak dobíhající Štěpánek jej stačil tečovat do branky.

Za pár minut mohli hosté své vedení pojistit, když Buček, který dělal domácím zadákům dost problémy, prošel středem hřiště, pěknou přihrávkou našel Pezzottiho, ale ten svou šanci pokazil a nechal tak Běhalíka napravit svůj předchozí lapsus.

Teprve na konci první dvacetiminutovky se poprvé dostali ke slovu hněvotínští. Pospíšil se ocitnul sám před brankářem, ale místo střeleckého zakončení volil ještě kličku doleva, při níž se ovšem dostal z dobré střelecké pozice a míč následně směřoval mimo tyče.

Po této akci se hra opticky srovnala a hosté byli za předchozí neproměněné šance potrestáni. Pět minut před přestávkou kopal Hněvotín přímý kop a Duda nechytatelnou střelou přes zeď srovnal na poločasových 1:1.

Do druhé půle nastoupili aktivněji domácí, ale jejich akce končily většinou již před holickou šestnáctkou bez vážnějšího ohrožení branky. Hra se také trochu více přitvrdila, což na svém nosu pocítil hostující Zbraněk, který musel být vystřídán. Duda si za odměnu za tento zákrok zase mohl prohlédnout žlutou kartu pěkně zblízka.

Rozhodující branka padla v 73. minutě. Rozhodčí ponechal hostům výhodu, k míči se dostal střídající Fukan, prošel nezformovanou domácí obranou a mazáckou střelou podél Běhalíka rozhodnul o dnešním výsledku.

Zbytek zápasu si holičtí taktickým výkonem již pohlídali, což kvitoval i jejich kouč: „S vítězstvím jsem spokojen, jsme mladý mančaft a každá výhra je povzbuzující. Z mého hlediska jsme byli lepší, za prvních dvacet minut jsme měli vést o tři branky. Náš druhý gól přišel jako odměna za to, že jsme se dostávali do šancí vícekrát než soupeř. Musím pochválit kluky, i když jej jim v průměru 19 let, podali zralý výkon a na výhře má zásluhu kompletně celé mužstvo.

Tma, která se s postupujícím podvečerem pomalu vkrádala nad stadion, zřejmě ovlivnila hlavního rozhodčího, který odpískal konec, sotva na světelné tabuli naskočila devadesátá minuta a nenastavil tak ani jednu vteřinu. Tma, která – zdá se – padá na hněvotínský mančaft, je však zcela jiného druhu.

TJ FC Hněvotín – 1. HFK Olomouc „B“ 1:2 (1:1)

Branky:  40. Duda – 11. Štěpánek, 73. Fukan. ŽK:  46. Novotný, 62. Novák, 64. Duda – 56. Grézl.

Rozhodčí: Slota – Křepský, Vičar. Diváci: 140.

Hněvotín: Běhalík  – Kvapil (78. Veselský), Schinneck, Láner, Dokoupil, Novotný, Skoumal, Duda, Pospíšil, Šulc, Novák. Trenér: Uvízl.

HFK „B“: Stejskal – Grézl, Smrček, Manina (59. Fukan), Drmota, Zbraněk (68. Kopečný), Blažkovský, Klobáska, Pezzotti, Buček, Štěpánek. Trenér: Aleksijevič.

Okomentuj jako první článek "FOTO: Hněvotín doma znova bez bodu"