V předehrávaném 14. kole Krajského přeboru vyrazily Kozlovice do Hněvotína potvrdit svou skvělou formu a dobře udělaly, že s sebou vzaly i ZHN (Zbraň Hněvotínského Ničení) záložníka Kaďorka. Tento hráč vstřelil všechny branky hostů a hněvotínští, ač skórovali celkem třikrát, tak stejně nakonec odcházeli ze zápasu s porážkou.

První poločas moc fotbalové krásy nenabídnul. Kotel (nebo spíš kotlík) domácích fans ve složení dva bubeníci a dechové trio či kvarteto sice usilovně povzbuzoval své hráče, ale byli to hosté, kdo působil fotbalověji. Proto celkem po zásluze po první půli vedli 0:2.

Nejprve se ve 28. minutě Kaďorek po ideální přihrávce od Krále dostal před gólmana Romanovského, v plném běhu mu udělal kličku a zakončoval do prázdné brány. Kozlovická ZHN pak ve 40. minutě nachytala hněvotínskou obranu i gólmana na malvicích, jimž lid říká hrušky, protože rohový kop zahrála natolik šikovně, že prvním, kdo se míče dotknul, byla až síť domácí branky.

S  nástupem domácích do druhého dějství bylo zřejmé, že s porážkou se smířit nechtějí. Nejprve v 56. minutě Zapletal pěkně zatáhnul míč do šestnácky hostů a v následném zmatku obrana vyrobila faul, takže rozhodčí nařídil penaltu, kterou Skoumal bezpečně proměnil. Za necelých deset minut se hlavou po standardní situaci trefil Šulc a bylo srovnáno.

Hněvotínskou euforii ovšem mohl brzy zchladit střídající Stokláska, který se v 71. minutě řítil sám na gólmana, ale tentokrát Romanovský pádem pod nohy svůj tým ještě zachránil. To už se mu ovšem nepovedlo o dvě minuty později, kdy Kaďorek rutinérskou střelou k tyči zakončil svůj průnik po levé straně.

Domácí však nadále bojovali a za snahu a nasazení byli odměněni pět minut před koncem. Zamykal srovnával na 3:3.

Poslední čtvrthodinka zápasu se dohrávala už celkem ve velkém šeru, ovšem černočerná tma padla na Hněvotín v první minutě nastavení. Pravá strana domácí zálohy a obrany opět nestačila na rychlost Kaďorka, který se šikovně protáhnul až do šestnáctky, kde byl zastaven faulem. Penalta! Ač nepsané fotbalové pravidlo říká, že faulovaný hráč by neměl být exekutorem pokutového kopu, nejlepší hráč zápasu si sám postavil míč na bílou značku a svou čtvrtou brankou dokonal své mistrovské dílo.

FC Hněvotín – FK Kozlovice 3:4 (0:2)

Branky: 56. (pen.) Skoumal, 63. Šulc, 85. Zamykal – 28., 40., 73. a 91. (pen.) Kaďorek

ŽK: 61. Kawij, 61. Šulc, 71. Chabičovský, 91. Dokoupil – 64. Střelec, 90. Tomčík

Rozhodčí: Kašpar – Dorušák, Polanský. Diváci: 160.

Hněvotín: Romanovský – Veselský (90. Vyroubal), Zamykal, Láner, Dokoupil, Schinneck (46. Chabičovský), Skoumal, Kawij (82. Duda), Zapletal, Šulc, Novák. Trenér: Šindelář.

Kozlovice: Mánek – Tomčík, Král Martin, Heger, Petráš, Král Michal, Dohnal J., Kaďorek (92. Frode), Šuták (69. Stokláska), Dohnal L., Střelec. Trenér: Martinek.

Okomentuj jako první článek "FOTO: Hněvotín neuhlídal Kaďorka"