Ve vloženém kole Krajského přeboru skončila několikaletá domácí neporazitelnost domácích Novosad. Po bojovném a taktickém výkonu si za vítězství 2:1 fotbalisté Hněvotína odvezli dost nečekaně všechny body.

Hodně podmáčený terén byl větší nevýhodou pro domácí tým, jehož hra obvykle vyniká rychlou kombinační hrou. Dnes musel ale hrát spíš na nákopy dopředu a také taktika zvolená hněvotínským trenérem se ukázala jako účinná: „Museli jsme zhustit prostor ve středu hřiště, aby se domácí nedostávali do kombinace, kterou mají velmi silnou.

První branka padla brzy. V 7. minutě Nové Sady chybovaly ve středu hřiště, hosté rychle přenesli hru na volnou pravou stranu, kde se k brance probil Kryl a parádní ranou od tyče otevřel skóre.

I poté působil Hněvotín kompaktnějším dojmem, domácí snaha se naopak utápěla v nepřesnostech, plno přihrávek nenašlo adresáta. A tak o dvacet minut později přišel po zakončení Adama Novotného druhý hněvotínský gól, opět po chybě domácích a opět z pravé strany.

Domácí byli sice zaskočeni nepříznivým vývojem zápasu, nakonec se jim ale podařilo těsně před odchodem do šaten vstřelit kontaktní branku. Po hezké kombinaci se před Běhalíkem objevil Kopp a zblízka nedal  hněvotínskému gólmanovi šanci.

Na začátku druhé půle se sice hrálo více na hněvotínské straně, mírná převaha Novosad však byla bezzubá. Ba naopak, z ojedinělého protiútoku nejprve hosté trefili břevno, vzápětí po zákroku na Karabinu odpískal sudí pokutový kop a domácí se při tom hodně vztekali. Míč si na bílý puntík postavil Novák, penaltu však kopnul dost špatně a gólman Svoboda stačil míč nohama vyrazit.

Poté se už hrálo vlastně jen na polovině hostů a dvacet minut před koncem připravil Papica v krátkém sledu dvě velké šance. Při první se zaskvěl Běhalík a střelu zázračně vyrazil, při druhé minul Milan Novotný přihrávku.

O chvíli později se vřítil do šestnáctky Režný a v souboji upadl. Domácí hráči i kouč se penalty dožadovali sice s noblesou a slovníkem pravých gentlemanů, útlocitný hlavní sudí však přesto musel pohrozit trenéru Trnečkovi, že jej vykáže z lavičky :-). Emoce i nadále houstly, což se projevovalo i na předváděné hře. Hosté okatě zdržovali, domácí se zase po soubojích v blízkosti šestnáctky ochotně káceli k zemi. I rozhodčí si vyslechli své.

Poslední minuty se už dohrávaly ve velkém šeru a totální domácí převaha se projevovala jen v počtu centrů před bránu. Tam je však spolehlivě odvraceli hněvotínští zadáci a Novosadům chyběla „druhá vlna“, která by sbírala odražené balóny a pokusila se je dopravit do sítě.

Po závěrečném hvizdu byl trenér Lošták pochopitelně navýsost spokojený: „Dva poslední zápasy se nám vůbec nevydařily a před dnešním utkáním jsem měl důrazný pohovor s hráči. Dnes do puntíku splnili taktiku, která nám navíc vyšla, a za nečekaný zisk tří bodů jsme rádi.

FK Nové Sady – TJ FC Hněvotín 1:2 (1:2)

Branky: 44. Kopp – 7. Kryl, 26. Novotný A.. ŽK: 72. Novotný M. – 13. Schinneck, 55. Novotný A., 76. Skoumal, 90+4. Běhalík.

Rozhodčí: Kopecký – Kašpar, Zavřel. Diváci: 128.

Nové Sady: Svoboda – Kopp, Navrátil, Dvořák, Vacek (79. Šrom), Maliňák, Režný, Papica, Dvorský (46. Alexa), Škoda, Andreev (39. Novotný M.). Trenér: Trnečka.

Hněvotín: Běhalík – Duda, Schinneck, Láner, Dokoupil, Karabina (90. Veselský), Skoumal, Novotný A. (90+3. Křižan), Kryl (89. Šenkyřík), Šulc, Novák. Trenér: Lošťák.