Olomoucký Okresní přebor pokračoval 22. kolem a utkaly se v něm i domácí Hodolany s Dlouhou Loučkou. V normální hrací době se zrodila plichta, takže o bonusovém bodu nakonec rozhodovaly pokutové kopy.

V minulém kole se celek z olomouckého předměstí představil před televizními kamerami, ale prohrou 2:0 s Přáslavicemi své fanoušky příliš nepotěšil. V dnešním zápase se mohli borci v černobílých dresech pokusit o reparát, ale – popravdě řečeno –  moc se jim nevyvedl. Předvedený výkon měl s pohlednou kopanou pramálo společného a chybějící kombinaci hlavně v prostoru před soupeřovou brankou bohužel nahrazovalo vzájemné nadávání a vyčítání chyb.

Po oťukávacích prvních minutách mohl skórovat ve 13. minutě Kaczmarczyk, ale zatímco v nedávném zápase byla jeho koncovka takřka bezchybná, nyní po souboji „tváří v tvář“ s brankářem Dlouhé Loučky poslal svou střelu těsně mimo levou tyč.

První branka padla až po půlhodině hry, když Krajcovu přihrávku z pravé strany zužitkoval umístěnou přízemní střelou Pospíšil, a Hodolany se tak dostaly do vedení. Kdo čekal, že tohle byl zlomový okamžik v doposud nepříliš záživném zápase, hodně se mýlil.

Hosté stále „zlobili“ a když Kaczmarczyk ve 35. minutě znova v souboji jeden na jednoho nepřelstil Blechu, mohli do poločasové přestávky vyrovnat. Nejprve však nedokázali ve 40. minutě potrestat zmatky v hodolanské obraně, těsně před pauzou pak Dlugoš individuálně prošel přes tři čtvrtiny hřiště, jeho přihrávku však spoluhráči trestuhodně zazdili.

I úvodní minuty druhé půle moc fotbalové krásy nepřinesly. První moment, který snesl přísnější měřítko, se zrodil až v 58. minutě, ale Študentova střela mířila nad břevno. Za pět minut později bylo po docela nevinné akci hostí srovnáno. Ze středu hřiště se míč dostal na pravou stranu ke Kuchtovi a jeho střela proklouzla za záda hrubě chybujícího Bojkovského.

Hned vzápětí mohl strhnout vedení opět na hodolanskou stranu Mráček, ale jeho střela z malého vápna se mezi tyče kupodivu nevešla. Podobně neúspěšně se na druhé straně vedlo z protiútoku Kadlecovi. V 77. minutě Duba svou chybou ve středu hřiště nabídl míč hostům, Bojkovský však dokázal míč vyrazit do pole. Obrovskou šanci v 79. minutě zmarnil Vítek z Dlouhé Loučky, který sice výborně přebral míč na půlící čáře a řítil se s ním sám na branku, tu ovšem těsně přestřelil.

V průběhu posledních minut bylo evidentní, že domácí chtějí o své výhře rozhodnout v normální hrací době, hodně se tlačili před bránu soupeře, ale vyloženou šanci si vlastně nevytvořili. Minutu před koncem Rádek uvolnil Krajce, ale s jeho střelou si brankář Dlouhé Loučky poradil.

Zápas tak dospěl do penaltového rozstřelu, v němž byly úspěšnější Hodolany. Zatímco domácí borci se ani jednou nemýlili, hostující Jaromír Smékal přestřelil ve druhé sérii bránu, což nakonec rozhodlo o tom, že dva body si připsala hodolanská Sigma.

FC Sigma Hodolany – TJ Sokol Dlouhá Loučka 2:1p (1:0)

Branky: 30. Pospíšil – 62. Kuchta. ŽK: 25. Pospíšil, 87. Mráček – 25. Kuchta.

Rozhodčí: Piňos – Schneider, Čásek. Diváci: 324.

Hodolany: Bojkovský – Sládek, Štěpánek, Hloušek, Švancara, Krajc, Mráček, Pospíšil, Kaczmarczyk, Študent, Duba – Kopečný, Rádek, Špičák, Koutný. Trenér: Čechovský.

Dlouhá Loučka: Blecha – Vaňák, Kadlec, Smékal P.ml., Dlugoš, Grušecký, Prášil, Smékal J., Slava, Petr, Jeřábek – Smékal P. st., Kuchta, Slavík, Střelecký, Polášek, Vítek.

Okomentuj jako první článek "FOTO: Hodolany se štěstím za dva body"