FOTO: Jediná výhra dělí FBS od záchrany v Extralize

Pátý zápas florbalového play-down mezi domácím FBS a hosty z Královských Vinohrad se hrál ve středu na palubovce Čajkarény a olomoucké hráčky se poprvé dostaly do vedení v zápasové sérii. O tom, zda Extraliga žen se bude hrát v Olomouci i v příštím roce, mohou rozhodnout již v pátek v Praze, v opačném případě uvidí hanácká metropole rozhodující zápas tuto neděli.

Výhra FBS byla naprosto zasloužená a podle výsledku by se mohlo zdát, že i snadná, rodila se však velmi těžce a s notnou dávkou štěstí. Hráčky FBS zlomily odpor soupeřek až v poslední třetině, hlavně díky nebývalé střelecké chuti Seevaldové, která skórovala celkem čtyřikrát. „Dnešní zápas jsme si vyhrály poslední třetinou. Ta první jakž takž ušla, na tu druhou raději rychle zapomeneme a rozhodnutí přišlo v poslední dvacetiminutovce,“ konstatovala domácí trenérka.

Úvodní minuty patřily opticky hostům, kteří sice drželi často míček na svých florbalkách, ale v 11. minutě Jakubkovičová poslala táhlou střelu na branku Vinohrad a byl z toho gól. O chvíli později se v závaru před brankou nejlépe orientovala Grufíková a míček skončil za zády Vyrobíkové podruhé. V posledních minutách první části hosté trochu přitlačili, ale olomoucký obranný val odolal.

Druhá třetina kopírovala konec té předchozí. Hráčky Vinohrad byly aktivnější, hrálo se většinou na polovině FBS a ve 23. minutě se jim podařilo snížit na 2:1. Tato branka hosty ještě více povzbudila a domácí tým se dostal pod velký tlak. Jenže hostům chybělo přesnější zakončení, většina střel létala mimo branku a v jednom případě pomohla Tomšové tyčka.

Poslední část utkání zahájily Vinohrady snahou o srovnání stavu, točily jen deset hráček v poli, dostávaly se do převahy, ale za jedinou vážnější šanci se dala považovat pouze střela-žabička, která ve 45. minutě skončila na břevně domácí branky.

Pak se už začal více prosazovat FBS a domácí hrdinka Seevaldová načala ve 47. minutě svůj střelecký koncert. Zlomové okamžiky viděla trenérka Pavlíková takto: „V poslední třetině jsme se dostaly více do pohybu, začaly hrát to, čemu rozumíme, a nespoléhaly na nějaké zběsilé výpady, což nám úplně nesedí. A naštěstí se nám začalo dařit i v koncovce.

Čtyři minuty před koncem za stavu 5:1 si domácí trenérka vyžádala oddychový čas, patrně chtěla zklidnit euforii svých svěřenkyň a v pohodě dotáhnout zápas do vítězné finálové tečky. Po time-outu to Vinohrady zkusily se šesti hráčkami v poli, ale tento docela pochopitelný risk se jim vůbec nevyplatil. Lingová sice vstřelila druhou branku hostů, ale bylo to již za rozhodnutého stavu a navíc Seevaldová okamžitě kontrovala svou čtvrtou brankou.

V domácím týmu panovala samozřejmě velká radost a spokojenost a nemohlo chybět ani poděkování výborným divákům. Ti hnali hlasitým povzbuzováním domácí děvčata do boje a hodně jim tak pomohli přežít nevydařenou střední část zápasu. Zvláště pak je nutno zmínit výkon „bubenická sekce“ nebo skandování mladičkých hráček v publiku „Alča, Alča!“.

TEMPISH FBS Olomouc – TJ Sokol Královské Vinohrady 7:2 (2:0, 0:1, 5:1)

Branky: 11. Jukobkovičová, 14. Grufíková, 47., 55., 57. a 58. Seevaldová, 42. Mošťková – 23. Reichová, 58. Lingová.

Rozhodčí: Kyjovský, Veselý. Diváci: 92.

Olomouc: Tomšová – Reimerová, Janošová, Pavlíková, Suchánková, Oháňková, Zamazalová, Mošťková, Sklenářová, Jakubkovičová, Seevaldová, Lišková, Franková, Bestrová, Grufíková. Trenérka: Pavlíková.

Vinohrady: Vyrobíková  – Macurová, Sladkovská, Tvrzníková, Reichová, Honzová, Čermáková, Strejcovská, Trunečková, Lingová, Vejvodová, Bartošová, Jiříčková, Černovská, Batíková, Vavřinová,  Máčilová, Dobisiková. Trenér: Svoboda.

Foto: Jiří Novotný.

01-FBSVinohrady.jpg02-FBSVinohrady.jpg03-FBSVinohrady.jpg04-FBSVinohrady.jpg05-FBSVinohrady.jpg06-FBSVinohrady.jpg07-FBSVinohrady.jpg08-FBSVinohrady.jpg09-FBSVinohrady.jpg10-FBSVinohrady.jpg11-FBSVinohrady.jpg12-FBSVinohrady.jpg13-FBSVinohrady.jpg14-FBSVinohrady.jpg15-FBSVinohrady.jpg16-FBSVinohrady.jpg17-FBSVinohrady.jpg18-FBSVinohrady.jpg19-FBSVinohrady.jpg20-FBSVinohrady.jpg21-FBSVinohrady.jpg22-FBSVinohrady.jpg23-FBSVinohrady.jpg24-FBSVinohrady.jpg25-FBSVinohrady.jpg26-FBSVinohrady.jpg27-FBSVinohrady.jpg28-FBSVinohrady.jpg29-FBSVinohrady.jpg30-FBSVinohrady.jpg

Autor

Jiří Novotný
Můj veskrze kladný vztah ke sportu je stvrzen i tím, že již takřka čtvrtstoletí pracuji na Fakultě tělesné kultury UP. Navíc jsem olomoucký patriot a nadšený amatérský fotograf, což je - domnívám se - dobrá kombinace pro to, abych propagoval regionální sport na tomto webu.

Okomentuj jako první článek "FOTO: Jediná výhra dělí FBS od záchrany v Extralize"

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE