Fotbalisté Hodolan, kterým se doposud v jarní části soutěže gólově moc nedařilo, si v 18. kole Okresního přeboru napravili reputaci. Soupeři z Babic nastříleli sedm branek, přičemž sniper Kaczmarczyk jich vstřelil pět.

V průběhu celého zápasu bylo vidět, že do hodolanského svatostánku dorazil tým, který doposud získal pouhopouhé tři body. Domácí hráči působili mnohem vyzráleji a většinou se hrálo na polovině hostů. Již v 6. minutě hodolanský Pospíšil poslal zprava krásný centr do šestnáctky a Kaczmarczyk se v koncovce nemýlil.

V rozmezí 15. až 20. minuty si domácí vypracovali další velké šance, ale nejprve Kaczmarczyk na hranici malého vápna promáchl dobrou Krajcovu příhru, poté duo Sládek – Študent nepřelstilo osamoceného brankáře Babic a nakonec znova Kaczmarczyk sice vystihl zaváhání defenzívy hostů, jeho zakončení se však mezi tyče nevešlo.

Babice se k ohrožení branky dostaly až ve 25. minutě, kdy Charamza nepřesně rozehrál ve středu hřiště. Z následného útoku skončil tečovaný míč málem za Kubíčkovými zády. Na konci poločasu se v dobré pozici objevil Hloušek, ale míč mu směřoval spíše na paty. Krátce před poločasovým hvizdem se v rychlém brejku ocitnul Mráček, jeho střela však byla sražena na roh.

Gólový uragán přišel krátce po přestávce. Mráček jako správný kapitán svými odvážnými a rychlými průniky nasměroval své spoluhráče k výrazné výhře. Nejprve utekl podél pravé lajny až před bránu a nekompromisní střelou vstřelil dnešní druhý hodolanský gól. Z jeho dalších akcí těžil v rozmezí tří minut dvěma brankami Kaczmarczyk a najednou to bylo 4:0. Tentýž hráč měl velmi snadnou úlohu v minutě padesáté osmé, kdy nadýchaný oblouček usměrnil takřka na brankové čáře do sítě.

A když lahůdkovou Dubovu nahrávku hodolanský kanonýr zkušeně zakončil v 73. minutě svojí pátou dnešní brankou a tři minuty poté si s hostující obranou i brankářem elegantně poradil Mráček, bylo to 7:0.

Čestného úspěchu se hosté nakonec ale dočkali, Duškovu střelu v 78. minutě usměrnil za záda Bojkovského babický Segeň. Hodolany sice reklamovaly ofsajdové postavení střelce, ale protože výsledek zápasu byl v té době dost jednoznačný, protesty nebyly zase tak intenzívní. A popravdě řečeno – s pískáním ofsajdů měl hlavní sudí patálie po celý zápas, neboť jeho pomocníci na čarách mu v tomto směru vůbec nebyli nápomocní.

Hodolanský kapitán mohl přidat svou třetí branku pět minut před koncem. Hluboko na své vlastní polovině se zmocnil míče, nádherným sólem se probojoval až před brankáře, ale k přesnému zakončení mu už asi nezbyly síly.

FC Sigma Hodolany – Sokol Babice FK 7:1 (1:0)

Branky: 6., 49., 52., 58. a 73. Kaczmarczyk, 48. a 76. Mráček – 78. Segeň. ŽK: 36. Švancara, 78. Hloušek (oba Hodolany).

Rozhodčí: Vaculík – Mazal, Hubáček. Diváci: 381.

Hodolany: Kubíček – Charamza, Švancara, Mačák, Krajc, Kaczmarczyk, Hloušek, Sládek, Študent, Pospíšil, Mráček – Bojkovský, Duba, Štěpánek, Špičák. Trenér: Čechovský.

Babice: Schneider P. – Tomášek, Schneider M., Plachý, Štěpánek, Dokoupil, Segeň, Borovička, Gajdošík, Dušek, Matoušek – Sakvin, Vacula, Vaněk, Šembera. Trenér: Dvořáček.