DSC_3782

Dvě kola před koncem sezony je jasno o vítězi okresního přeboru. Kožušany doma porazily 3:2 Velký Týnec a prvenství ve II. třídě OFS Olomouc už jim nikdo nemůže vzít. Rozhodující branku zápasu dal v poslední minutě po excelentním průniku Souška do prázdné Thomas.

Hned v 1. minutě skončila tečovaná střela domácího Thomase na pravé tyčce. Kožušany to ale mrzet moc nemuselo, protože v 5. už po střele Řeháka vedly. O čtyři minuty později mohli hosté srovnat, ale Majera vychytal brankář Čaník. V 17. minutě byl v tutovce po přihrávce Souška Řehák, ovšem naštěstí pro hosty minul. Týnec měl další tutovku o sedm minut později, po brejku šel sám na gólmana Pospíšil, ale brankář Čaník opět vyrazil. Ovšem po půlhodině hry kapituloval. Prvnímu pokusu hostů ještě stačil zabránit, ale na dorážku Kovaříka už nedosáhl. Do kabin šli ale opět s vedením domácí. V poslední minutě poločasu kopaly Kožušany přímý kop z hranice šestnáctky a Řehák trefil hezky přes zeď – 2:1.

V úvodu druhé půlky měli domácí zase lehkou dávku smůly, když bomba Chlapíka skončila na levé tyčce. Pak hlavičkoval Soušek po přímém kopu nad. A stejně jako v prvním poločase zase následovaly šance hostů. Nejprve po brejku Majer minul. Pak v 63. minutě dostal Kovařík dost času, aby si ve vápně zpracoval hrudí míč a z voleje perfektně zavěsil – 2:2. O tři minuty později měl Kovařík další šancí, střelu k tyči mu ale brankář Čaník vyrazil. Sedm minut před koncem kopaly Kožušany penaltu za ruku. První pokus Řehák sice proměnil, ale jelikož jeho spoluhráči vběhl do šestnáctky předčasně, opakovalo se. A repete týnecký gólman vyrazil. Rozhodnuto bylo v poslední minutě, když Soušek prošel zprava šestnáctkou kolem všech protihráčů, kteří se ho snažili zastavit, nezištně přihrál před nabíhajícímu Thomasovi, který zavěsil do prázdné.

Sokol Kožušany – Sokol Velký Týnec 3:2 (2:1)

Branky: 5. a 45. Řehák, 90. Thomas – 42. a 63. Kovařík. Rozhodčí: Brázdil – Bastl, Borůvka. ŽK: Čaník, Soušek, Hovorka, Vyroubal – Hrudník. Diváci: 120.

Kožušany: Čaník – Mík, Rozehnal, Guskovič, Stránský (26. Vyroubal) – Chlapík (60. Hovorka), Soušek, Thomas, Stuchlík – Řehák, Pučálka (89. Pazdera). Trenér Jiří Hovorka.

Velký Týnec: Janák – Dosoudil, Švéda (37. Fabisz), Grofek, M. Coufal – Koliba, Doležel, Hrudník, Majer – Kovařík, Pospíšil. Trenér Vratislav Filip.

DSC_3575.JPGDSC_3581.JPGDSC_3582.JPGDSC_3586.JPGDSC_3589.JPGDSC_3591.JPGDSC_3595.JPGDSC_3604.JPGDSC_3614.JPGDSC_3620.JPGDSC_3622.JPGDSC_3630.JPGDSC_3633.JPGDSC_3638.JPGDSC_3641.JPGDSC_3644.JPGDSC_3647.JPGDSC_3653.JPGDSC_3656.JPGDSC_3667.JPGDSC_3671.JPGDSC_3674.JPGDSC_3675.JPGDSC_3678.JPGDSC_3697.JPGDSC_3698.JPGDSC_3699.JPGDSC_3700.JPGDSC_3710.JPGDSC_3715.JPGDSC_3716.JPGDSC_3720.JPGDSC_3721.JPGDSC_3723.JPGDSC_3725.JPGDSC_3728.JPGDSC_3730.JPGDSC_3737.JPGDSC_3739.JPGDSC_3743.JPGDSC_3748.JPGDSC_3759.JPGDSC_3762.JPGDSC_3767.JPGDSC_3769.JPGDSC_3782.JPGDSC_3790.JPGDSC_3795.JPG

Okomentuj jako první článek "FOTO: Kožušany výhrou potvrdily postup"